Usta tiyatrocu Haldun Dormen, 2'nci Uluslararası Tarsus Festivali'ne katıldı

Usta tiyatrocu Haldun Dormen ve Masterchef'lerin katılımıyla renklenen 2'nci Uluslararası Tarsus Festivali, tiyatro, lezzet ve çocuk konseri ile dolu geçti.

88 kez okundu.
Usta tiyatrocu Haldun Dormen, 2'nci Uluslararası Tarsus Festivali'ne katıldı Advert

Mersin doğumlu usta sanatçı Haldun Dormen yıllar sonra 2'nci Uluslararası Tarsus Festivali için Tarsus’ a geldi. Festival kapsamında ilk defa Tarsus sahnesine çıkan Dormen, tüm meslek hayatı boyunca yaşadığı deneyimleri, tiyatroya duyduğu tutkuyu izleyicilerle paylaşarak, "Yaşlanmaya vaktim yok" dedi. Söyleşide usta tiyatrocuya moderatörlük yapan Şebnem Özinal, etkinliği yönetti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Dormen'e sahnede 'Festival Onur Ödülü'nü takdim etti. Katılımcılar, alkışlar eşliğinde Dormen ile "Lüküs Hayat" şarkısını söyledi.

Masterchef’lere Tarsus’ta Yoğun İlgi 

Masterchef Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu, Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2’nci Uluslararası Tarsus Festivali kapsamında Tarsuslu gastronomi tutkunlarıyla buluştu. Şefler, yerel lezzetlerin ve üreticilerin önemini vurgulayarak, keşfedilmemiş lezzet sırlarını paylaştılar. Etkinlik sonrasında şefler, Tarsus'un yöresel lezzetlerini tatma fırsatı buldu.Mehmet Yalçınkaya Türk kadınlarının evde balık yapmama sebebini de paylaştı. Yalçınkaya; ‘Bizim insanlarımız evdeki perdeler yüzünden balık yemiyor. Evdeki perdelere sinen balık kokusundan rahatsız oldukları için balığa daha mesafeliler dedi.’ Söyleşi sonrası hayranları tarafından etrafı çevrelenen şefler herkesle fotoğraf çektirdi.

Ezo Sunal’dan Çocuklara Lalala Konseri 

Çocukların ‘Ezo Ablası’  Uluslararası Tarsus Festivali kapsamında Tarsuslu miniklere unutulmaz bir gün yaşattı. Festival boyunca birçok aktiviteye katılan minik misafirler Ezo Sunal eşliğinde ‘Lalala’ konseriyle müziği ve ritmi keşfettiler.

Tarsus Festivalinde Her An Yeni Bir Heyecan 

2'nci Uluslararası Tarsus Festivali 18 Kasım Cumartesi ikinci gününde de yağmurlu havaya rağmen hız kesmeden yepyeni içerikleriyle devam etti. Festival ikinci gününde de birbirinden ünlü isimleri workshop, atölye ve söyleşi programlarıyla ağırladı. Önder Tepe, Masterchef Yarışmacısı Batuhan Bayır, Sırma Zaimoğlu, Prof. Emre Zeytinoğlu, Kültigin Kağan Akbulut, Övünç Demiray, Şermin Yaşar, Töre Sivrioğlu, Uğur Koyuncu, Oral Çalışlar, İpek Çalışlar, Barış İnce gün boyunca Tarsuslularla buluştu. 

Festivalin ikinci gününde Estonya, KKTC, Romanya Kuzey Makedonya ve Bulgaristan Halk Dans Toplulukları da gösteriler gerçekleştirdi. Ayrıca festival kapsamında gençlik deneyim alanları, çocuk eğlence ve oyun atölyeleri de Tarsus’un gençlerini ve minik misafirlerini buluşturdu. Tüm şehirde açılan mozaik, yağlı boya gibi sanat sergileri festivali sanatla bütünleştirdi. Gün boyu ziyaretçilerini ağırlayan ekolojik pazarlar, yamaç paraşütü etkinliği, slow food yeryüzü pazarı, bisiklet turu parkuru, yerel kadın üretici statları ve kent turları da yoğun ilgi ile karşılanmaya devam etti.

 

Hibya Haber Ajansı

Usta tiyatrocu Haldun Dormen 2'nci Uluslararası Tarsus Festivali'ne katıldı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunanistan Cumhurbaşkanı Sakelaropulu ile görüştü
Galatasaray Spor Kulübü, deprem bölgelerine konut yapımı için protokol imzaladı
Galatasaray Spor Kulübü, deprem bölgelerine konut yapımı için protokol imzaladı