Zonguldak ve Şile'de eğitime 1 gün ara verildi

Ülke genelinde etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve kar yağışı nedeniyle Zonguldak ilinde eğitim ve öğretime 1 gün ara verildi. İstanbul'un Şile ilçesinde ise ilk ve orta dereceli okulların tatil edildiği belirtildi.

119 kez okundu.
Zonguldak ve Şile'de eğitime 1 gün ara verildi Advert

Zonguldak Valiliği kentte yaşanan olumsuz hava koşulları sebebiyle eğitime bir gün ara verildiğini duyurdu. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi. İstanbul'un Şile ilçesinde ise hava muhalefeti nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.

Zonguldak Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Zonguldak il genelinde; 20 Kasım 2023 Pazartesi günü, olumsuz hava şartları nedeniyle tüm resmi/özel örgün ve yaygın eğitim kurumlarında (rehabilitasyon merkezleri ve özel kurslar dahil) eğitim öğretime 1 gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de 20 Kasım 2023 tarihinde bir gün idari izinli sayılacaktır."

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklama ise şöyle:

"İstanbul’da etkili olan olumsuz hava şartları nedeniyle Şile İlçesi’nde 20 Kasım Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verilmiştir.Bu karara paralel olarak, Şile İlçesi’ndeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ya da kronik hastalığı bulunan personel de 20 Kasım tarihinde idari izinli sayılacaktır."

Hibya Haber Ajansı

Zonguldak ve Şile'de eğitime 1 gün ara verildi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Özel'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı
Özel'den 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı
Şanlıurfa'da 43 kilo 700 gram uyuşturucu ele geçirildi
Şanlıurfa'da 43 kilo 700 gram uyuşturucu ele geçirildi