Başkan Beyazgül : Bilime, Teknolojiye Ve İnovasyona Çok Önem Veriyoruz-(VİDEO)

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Konferans Salonunda düzenlenen programda 6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması tanıtımı kapsamında kentte görev yapan bilişim öğretmenleriyle bir araya geldi. Başkan Beyazgül gençlerin önünü açmaya devam edeceklerini kaydetti.

1557 kez okundu.
Başkan Beyazgül : Bilime, Teknolojiye Ve İnovasyona Çok Önem Veriyoruz-(VİDEO) Advert

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Harran Üniversitesi ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi ve Şanlıurfa İl Milli eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle, gençlerin sürdürülebilir çevre ve yeşil teknoloji alanlarında yeteneklerini keşfetmeleri ve geliştirmeleri için 6. GAP Yeşil İnovasyon Proje Yarışması için kentteki öğretmenlerle bir araya gelindi.

Mezopotamya Lıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi ve paydaş kurumlarının sunumlarının da yapıldığı programda yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla salondaki tüm öğretmenlerin günlerini tebrik ederek konuşmalarına başlayan Başkan Beyazgül,  geleceği yakından takip etmek isteyen gençler için bilime, teknolojiye ve inovasyona çok önem verdiklerini ifade etti.

BAŞKAN BEYAZGÜL, “GENÇLİĞİN ÖNÜNÜ AÇMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 Başkan Beyazgül, “Şanlıurfa’da kurumların bir arada çalışmaları, çok çok önemlidir. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak Harran Üniversitemiz, GAP İdaremiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde çalışarak bir pazılın parçalarını tamamlamış oluyoruz. Bu tablo birleşince ortaya güzel bir tablo çıkmış oluyor. Mezopotamya Lıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezini kurduk. Katılmış olduğumuz TEKNOFEST yarışmasında da Türkiye ikincisi olduk. Çocuklarımızı artık geleceğe yönelik yetiştirmemiz gerekiyor. Kurmuş olduğumuz bilim merkezini faaliyete geçirdik. Çocuklarımız, gençlerimiz için otobüsler tahsis ettik. Öğretmenlerimizin istemeleri halinde çocuklarımızı okullarından otobüslerle alarak bilim merkezindeki ortamı oradaki bilime ve gözleme dayalı çalışmaları görmelerini sağlıyoruz. Günümüzde de eğitim sadece kitaplarla değil hem okuyarak hem de uygulayarak yapılmalıdır. Dijital sinemamızı da kurarak Şanlıurfa’da öğrencilerimizi okullarından alarak ücretsiz bir şekilde sinema ile tanıştırıyoruz. Tiyatro ekibimiz de yine çokluklarımızla buluşmaya devam ediyor. Bir yandan eğlenirken diğer yandan eğitici çalışmalardan da faydalanabiliyor çocuklar. Çocuklarımızın hayal etmesini sağlayabilirsek onların hayallerini gerçekleştirmelerini sağlayacak ortamı sağlayabilirsek çocuklar da kendilerini teknoloji ve inovasyonun içinde geliştirebiliyorlar.” Diye konuştu.

 GAP Bölge İdare Başkanvekili Nusret Mutlu ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu da programda birer konuşma yaparak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdiler.

 Programın sonunda Mezopotamya Lıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi, Gap İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çeşitli sunumlar yapıldı.

 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Yerlikaya: AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başladı
Bakan Yerlikaya: AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başladı
Yılmaz’dan Çanakkale’deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun mesajı
Yılmaz’dan Çanakkale’deki depremden etkilenenlere geçmiş olsun mesajı