Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden altyapıya yatırım

Muğla Büyükşehir Belediyesi kurulduğu günden bugüne kadar öz kaynakları ve sağladığı kredilerle altyapıya 2 milyar 58 milyon TL yatırım yaptı.

141 kez okundu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden altyapıya yatırım Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi 2014 yılında başlattığı altyapı çalışmaları için 10 yıllık süre içerisinde İller Bankası’ndan 54 milyon TL, Dünya Bankası’ndan 94 milyon euro kredi aldı. Büyükşehir belediyesinin Muğla için sağladığı diğer bir kredi olan 62,5 milyon euroluk kredi de 2020 yılı Aralık ayından beri Cumhurbaşkanlığı onayında bekliyor. Muğla Büyükşehir Belediyesi sağladığı bu kredilerle Bodrum, Fethiye, Ula, Kavaklıdere ve Milas Türkevleri-Bozalan kanalizasyon ve içme suyu projelerini hayata geçirdi. Büyükşehir belediyesi yaptığı bu yatırımlarla il genelinde abonelere iletilen içme suyu miktarını yüzde 106, arıtma tesisi kapasitelerini de yüzde 60 arttırdı.

Başkan Gürün; “Yaptığımız altyapı yatırımlarının değeri ilerleyen yıllarda çok daha iyi anlaşılacak. Muğla’mızı alt ve üst yapıları ile modern, güçlü bir şehir olarak miras bırakıyoruz.”

Çağdaş, modern şehirlerin alt ve üst yapıları ile örnek olmasını gerektiğini söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, tarım, turizm ve kültür kenti olan, özellikle yaz aylarında nüfusunun 5 katını ağırlayan Muğla’nın yapılan altyapı yatırımları ile dünyaya örnek olacağını belirtti. Altyapı yatırımlarının kazılar dolayısıyla meşakkatli bir çalışma olsa da çevre ve doğanın korunmasında çok büyük önem taşıdığını ve bunun ilerleyen yıllarda çok daha iyi anlaşılacağını söyleyen Başkan Gürün; “Muğla’mızda yıllarca süregelen altyapı eksikliklerini 2014 yılında Büyükşehir olarak göreve geldiğimizde tespit ettik ve yatırım çalışmalarını başladık. Öz kaynaklarımız, sağladığımız kredilerle kısa sürede birçok ilçemizde altyapı projelerimizi hayata geçirdik. Muğla’mızın yerleşik nüfusu bir milyon kişi olmasına rağmen altyapı yatırımlarımızı 5 milyon kişiye göre yaptık” ifadelerine yer verdi.

Hibya Haber Ajansı

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden altyapıya yatırım
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''