Malatya'da Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu'na ilgi sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı içerisinde Kernek Külliyesi’nde eğitim ve atölye çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyor.

143 kez okundu.
Malatya'da Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu'na ilgi sürüyor Advert

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan ve Kernek Külliyesi’nde başlatılan, Hasta ve Yaşlı Bakım Kursuna katılan kursiyerler hem mesleki belge elde ediyor hem de hasta ve yaşlı yakınlarına daha iyi bakabileceklerini öğreniyorlar.

Kernek Külliyesi’nde başlatılan Hasta ve Yaşlı Bakım kursu hakkında bilgi veren Sağlık Sosyal Hizmetleri Dairesi Kadın Aile Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Hilal Küçük, “Kernek Külliyesi Kadın Yaşam ve Spor Merkezi’mizde meslek edinme kursları veriyoruz. Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu’muzda kadınlarımızı, genç kızlarımızı ve bir farklılık katarak erkekleri de dahil ettik. Halk Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içindeyiz. Hocalarımız, Halk Eğitim Müdürlüğü’nden görevlendiriliyor. Kursumuz 1,5 ay sürecek. Kurs sonunda kursiyerlerimize Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikalarını veriyoruz. Almış oldukları sertifikalarla hastanelerde, hasta bakım merkezlerinde iş bulabiliyorlar. Amacımız meslek edindirme. ‘Ben çalışmak istemiyorum; ancak ailemdeki hasta veya yaşlıya profesyonel bir şekilde bakmak istiyorum’ diyen kadınlarımız ve erkeklerimiz de kursumuza dahil oldular. Kurslarımız sabah ve öğleden sonra olmak üzere yarım gün şeklindedir. Eğitimlerimiz uygulamalı, cansız mankenler üzerinde işlem yapabiliyorlar. Alt değiştirmeden ilk yardıma kadar tüm eğitimler uygulamalı olarak veriliyor. Anlatımla, pratik çok farklı olduğu için kursu uygulamalı olarak UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ) desteği ile projeyi başlattık. Kadın Aile ve Gençlik Spor Hizmetleri Şube Müdürlüğü olarak UNDP’den aldığımız hibelerle kuaförlük, protez tırnak, bilgisayar işletmenliği ile hasta ve yaşlı bakım kursumuzu açtık. Projelerimizin devamlılığını esas alıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Hibya Haber Ajansı

Malatya'da Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu'na ilgi sürüyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
İsrail’in Gazze’ye yönelik operasyonları sürüyor
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''
DEVA Partili Karal: “Hükümet yerli üretimi desteklemek yerine yine ithalatı önceledi''