Suruç yolları çamurdan geçilmiyor:Hani Suruç kabuk değiştirmişti?

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yağan yağmur , ilçede büyük bir soruna sebep oldu. Yağmur nedeniyle yollar adeta çamur deryasına döndü. Belediyenin yetersiz müdahalesi üzerine, Suruç sakinleri kendi çabalarıyla yolları temizlemeye başladı.

1968 kez okundu.
Suruç yolları çamurdan geçilmiyor:Hani Suruç kabuk değiştirmişti? Advert

Belediye ekiplerinin yetersiz kaldığı gözlenirken, vatandaşlar da kendi araçları ve el aletleriyle yollarını temizlemeye başladı.Vatandaşlar, belediyeden umutlarını keserek, kendi çözüm yollarını aramaya başladı.

Elinde kürek, süpürge ve kepçelerle sokaklara inen Suruçlular, bir araya gelerek güç birliği oluşturdu. Hemşehrileri için el ele veren vatandaşlar, yoğun bir şekilde çalışarak yolları temizlemeye başladı.

Çamurun temizlenmesiyle birlikte araç trafiğinde de olumlu bir hareketlilik yaşandı. Vatandaşlar, kendi imkanlarıyla yaptıkları bu çalışmanın sonuçlarını görmekten büyük mutluluk duydu.

Suruç ilçesinde yaşanan yoğun yağışlar, yolların çamur deryasına dönmesine sebep olurken, vatandaşlar kendi çabalarıyla yolları temizleme yoluna gitti.

 

                                Suruç'ta Yağışlarla Birlikte Yollar Çamur Deryasına Döndü

Yağışların ardından Suruç’taki sokaklarda oluşan çamur ve su birikintileri yüzünden vatandaşlar, sokaklarda yürümekte zorlanıyor.

Yazın tozdan kışın ise çamurdan dolayı mağduriyet yaşayan vatandaşlar, sokakların bir an önce yapılmasını istediler.

Vatandaşlar, “Bu sokaklar yıllardır böyle. Yazın tozdan, kışın ise çamurdan geçilmiyor. Yetkililer bir an önce bu sorunu çözmeli” diye konuştu.

Sürücüler ise, çamurlu yollarda araç sürmekte güçlük çektiklerini belirterek, “Bu yollarda araç kullanmak çok zor. Her an kaza riski var” dedi.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Katz: İsrail'in İrlanda ve Norveç büyükelçilerinin geri çağrılması için talimat verdim
Katz: İsrail'in İrlanda ve Norveç büyükelçilerinin geri çağrılması için talimat verdim
BM: Kharkiv bölgesinde şiddetli saldırılar devam ediyor
BM: Kharkiv bölgesinde şiddetli saldırılar devam ediyor