BAŞKAN BAYDİLLİ MİNİK HAFIZ ADAYLARINA CÜZ DAĞITTI

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Esentepe Mahallesindeki Hz. Sümeyye 4-6 yaş Kur'an Okulu'nu ziyaret ederek minik hafız adaylarına cüz seti dağıttı. Başkan Baydilli, çocukların küçük yaşta dini eğitim görmelerinin önemli olduğunu söyledi.

BAŞKAN BAYDİLLİ MİNİK HAFIZ ADAYLARINA CÜZ DAĞITTI
Bu içerik 761 kez okundu.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli eğitim kurumlarını ziyaret etmeye ve desteklemeye devam ediyor. İlçedeki okulları ve diğer eğitim kurumlarını her fırsatta ziyaret eden Başkan Baydilli, Esentepe Mahallesinde bulunan Şanlıurfa Müftülüğü ‘ne bağlı Hz. Sümeyye 4-6 Yaş Kur'an Okulu'nu ziyaret ederek minik Kur'an okulu öğrencileri ile sohbet edip oyun oynadı.

 

Minik hafız adayları ile birlikte dua okuyan Başkan Baydilli, miniklerin Kur'an eğitimlerine destek olmak amacıyla onlara cüz seti hediye etti.  Eğitimin meyvesinin geç alındığını belirten Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, bunun için çocukların erken yaşta eğitime başlamasının önemli olduğunu kaydetti.

 Başkan Baydilli şöyle devam etti:

"Esnaf ziyaretimiz sırasında Hz. Sümeyye 4-6 yaş Kur'an Okulu’muzu da ziyaret ettik. Burada çocuklara gerek temel Kur'an eğitimi gerekse adab-ı muaşeret eğitiminin verilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti. Biz de bu güzel eğitim ortamını gördükten sonra katkı sunmak amacıyla Elif-Ba seti hediye ederek eğitimlerine katkıda bulunmak istedik.  Eğitim meyvesi 15-20 yıl sonra alınan bir hizmet olduğu için çocuklarımızı küçük yaşlarda eğitmeye başlamamız gerekiyor. Böyle bir eğitim kurumunun oluşmasında buradaki hocalarımızın çok fazla emeği var, emeklerinden dolayı onlara teşekkür ediyorum. Bu öğrencilerin dinlerini öğrenmesiyle birlikte vatana, millete faydalı olacağı inancındayız."

 

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ziyaret sonrası minik hafız adaylarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

BAŞKAN BAYDİLLİ MİNİK HAFIZ ADAYLARINA CÜZ DAĞITTI
Advert
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
BENZER ÇEKEBİLİR X
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı
Kılıçdaroğlu'na yumruk atan kişi tutuklandı
Bu Sergiye Mutlaka Gidilmeli
Bu Sergiye Mutlaka Gidilmeli