Şanlıurfa İHH Gazze’de

Desteklerinizle Şanlıurfa İHH olarak, Gazze'de hastanelere ve okullara sığınan mazlum ailelere ağırlıklı olarak ekmek, sıcak yemek ve su ikramımız devam ediyor.

2155 kez okundu.
Şanlıurfa İHH Gazze’de Advert

Gazze’de yaptığımız bu yardım çalışmalarımızın ve yardım dağıtımlarımızın bazı video ve fotoğrafları ektedir. Bugüne kadar ki desteklerinizden dolayı siz değerli tüm bağışçılarımıza/hayırseverlere teşekkür ederiz. Desteklerinizin devamını bekleriz.

Konu ile ilgili sizlere şu şekilde bazı bilgiler verelim;

Gazze’de İHH’nın uzun yıllardır temsilciliği bulunuyor. Bu temsilcilikte 30 personel çalışıyor. Temsilciliğimize bağlı aşevlerimiz bulunuyor. Temsilciliğimiz vasıtasıyla gıdadan, sağlık ürünlerine, hijyenden enerjiye kadar ihtiyaç noktasında çeşitli yardımları dağıtıyoruz.

Savaştan önce İHH toplanan bağışları çeşitli banka kanallarıyla nakdi olarak temsilciliğimize ulaştırıyordu. Savaşın şiddetlenmesiyle birlikte çeşitli problemler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Refah sınır kapısının kapatılmasından dolayı ayni bağışlar Gazze’ye çok kısıtlı ulaştırılıyor.

Gazze Şeridi yaklaşık 2.5 milyon insanın yaşadığı bir yer. Dolayısıyla yıllardır süregelen bir tedarik zinciri var. İHH olarak Gazze’ye gönderdiğimiz nakdi bağışlarla tüccarların ellerindeki ürünler satın alma yoluyla alınarak dağıtımlar gerçekleştiriliyor. Nakdi bağışlar savaştan dolayı zaman zaman ulaşmasa bile İHH’nın tanınırlığı sayesinde daha sonra ödenmek üzere ihtiyaç kalemlerini tedarik edebiliyor ve ediyoruz.

İsrail’in yoğun bombardımanları devam ettiği için bu bombardımanlar sebebiyle onbinlerce bina vuruldu ve insanlar göç etmek zorunda kaldı. Refah sınır kapısının kapatılmasıyla da Gazze’deki tüccarların stokları bitme noktasına geldi. Gazzeli kaynaklar eğer Refah sınır kapısı açılmazsa kısa bir süre yetecek kadar gıda stoğu kaldığını söylüyorlar.

İHH olarak hayatta kalmak için hastane ve okullara sığınan ihtiyaç sahiplerine günlük ortalama 7.500 kişilik sıcak yemek ulaştırıyoruz. Bugüne kadar yaklaşık 365 bin kişiye her gün düzenli yemek ulaştırdık.

Yaptığımız bazı yardımlar şöyle;

11 bin gıda kumanyası,

90 bin kişilik ekmek,

45 bin kişilik temiz içme suyu,

30 adet adak/akika kurbanı,

1.000 kişilik sebze,

2.600 adet battaniye,

1.000 adet elbise,

3 adet ambulans,

1.100 adet hijyen paketi,

120 paket hasta bezi,

10 adet hasta yatağı,

Hastane jeneratörleri ve ambulanslar için 485 lt mazot.

Desteklerinizin devamını bekleriz.

Destek olmak isteyen bağışçı kardeşlerimiz için hesap bilgileriz şöyle;

ŞANLIURFA İNSAN HAK VE HÜRRİYETLERİ İNSANİ YARDIM DERNEĞİ (Ş.URFA İHH)

Kuveyt Türk Bankası IBAN:  TR79 0020 5000 0083 2353 2000 01

Açıklamaya; “GAZZE’YE YARDIM” yazmayı unutmayınız.

Behçet Atila

İHH Şanlıurfa İl Başkanı

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
İran’daki seçimler sona erdi
İran’daki seçimler sona erdi