Siyasiler, 6 Şubat depremlerinde yaşamını yitirenleri andı

Siyasiler Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin yıl dönümünde hayatını kaybedenleri yayımladıkları mesajlarla andı.

72 kez okundu.
Siyasiler, 6 Şubat depremlerinde yaşamını yitirenleri andı Advert

Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybeden vatandaşlara başsağlığı ve sabır dileyen Ticaret Bakanı Ömer Bolat, 11 ilimizi etkileyen son zamanların en büyük afetinin yıl dönümünde kaybettiğimiz canlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı ve sabır diliyoruz. Asrın Felaketi olarak kayıtlara geçen tarihimizin en büyük felaketini yaşadığımız Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilk saatlerinden itibaren aziz milletimizle Tek Yürek yaraları sarmak için gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Asrın Birlikteliği" ifadelerine yer verdi.
 
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, anma mesajında, "Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yılında, kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyorum… Memleketimizi yasa boğan o büyük acıyı ve o derin çaresizliği unutmadık, unutturmayacağız. İnsanımızı duyan, anlayan ve yaşatan şehirleri hep birlikte inşa edeceğiz." dedi.
 
DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ise, şu mesajı paylaştı:

"Deprem 'geliyorum' dedi, önlem alması gerekenler kulaklarını tıkadı. Göz göre göre canlarımız gitti. Unutmadık, asla unutmayacağız… 6 Şubat’ta ihmallere kurban verdiğimiz her bir canımızı rahmetle anıyorum."

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saat 04:17'de yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"Bundan tam 1 yıl önce bu dakikada, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremle sarsıldık. Depremi süresi 65 saniyeydi ama sanki bir ömür gibi sürdü.   Yaşadıklarımız Asrın Felaketiydi. 120 bin kilometre karelik alanda 11 ilimiz, 124 ilçemiz, 6.929 köy ve mahallemiz ağır yıkıma uğradı. 53 bin 537 canımızı yitirdik, 107 bin 213 vatandaşımız yaralandı. Koklamaya kıyamadığımız yavrularımızı kaybettik bu depremde; eli öpülesi analarımızı, babalarımızı. Nikah günü alan nişanlılar ayrı düştü.   Ama Asrın Felaketini hamd olsun Asrın Dayanışmasına ve Birlikteliğine dönüştürdük Hazırladığımız 6 Şubat Belgeseli, dayanışmamızı, birlikteliğimiz, dünyanın en büyük ‘İyileştirme Operasyonu’nun nasıl gerçekleştiğini anlatıyor. 6 Şubat’ın 1. yılında depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine, yakınlarına ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Her birinin mekanları cennet olsun."

Hayatını kaybedenleri anan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Hafızalarımızdan ve kalbimizden silinmeyecek o acı gecenin birinci yılındayız. Mevlam ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Kaybettiğimiz bütün canlarımızı hasretle, rahmetle yad ediyorum." dedi.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, tedavi süreçleri devam eden vatandaşlara acil şifa dileyerek şunları söyledi:

"6 Şubat 2023’te meydana gelen Asrın felaketi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet niyaz ediyor; tedavi süreçleri devam eden kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Rabb’im geride kalanlara sabır versin; ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden ve felaketlerden muhafaza eylesin."

 

 
Hibya Haber Ajansı

Siyasiler 6 Şubat depremlerinde yaşamını yitirenleri andı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
İran’daki seçimler sona erdi
İran’daki seçimler sona erdi