Başkan Yalçınkaya’dan 6 Şubat Ve Miraç Kandili Mesajı

Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, “Tüm İslam âleminin Miraç Gecesi’ni tebrik ediyor, asrın felaketi 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

1089 kez okundu.
Başkan Yalçınkaya’dan 6 Şubat Ve Miraç Kandili Mesajı Advert

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yalçınkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Miraç Kandili Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hikmet dolu bir yolculuk ile miraca yükseldiği ve Hakk’ın huzuruna kabul edildiği özel bir gecedir. Bizler bu yıl bu mübarek geceyi 6 Şubat Kahramanmaraş Depremlerinin yıldönümü sebebiyle buruk bir şekilde idrak ediyoruz.

Bugün, Şanlı şehrimiz ile 11 ili derinden sarsan depremlerin üzerinden tam bir yıl geçti. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan afetin bıraktığı acı hala taze olmakla birlikte yaralarımız da sarılmaya devam ediliyor. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde deprem şehirlerimizin yaşanabilir bir kent haline getirilmesi için ilgili kurumlar var gücüyle çalışıyor.

Miraç Kandili’nin de 6 Şubat sürecinde gösterdiğimiz dayanışmayı daim kılmasını, tüm sıkıntılarımızın bertaraf edilmesini ve bu gecenin huzura, kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.

Şehit ve gazi ailelerimiz ile Akçakaleli hemşehrilerim başta olmak üzere, aziz milletimiz ve tüm İslam âleminin Miraç Gecesi’ni tebrik ediyor, asrın felaketi 6 Şubat depremlerinde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Cennet vatanın her karış toprağını kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

Miraç gecemiz mübarek olsun.”

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kayısı Tatlıları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
Kayısı Tatlıları Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu
Bakan Kurum: Diyarbakır’da 4 bin 415 yeni yuvamız ve iş yerimizde hayat başladı
Bakan Kurum: Diyarbakır’da 4 bin 415 yeni yuvamız ve iş yerimizde hayat başladı