DEVA Partili Karal: “Miraç Kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun”

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Hasan Karal, Miraç Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı. Karal, mesajında 6 Şubat depremlerine de değindi.

78 kez okundu.
DEVA Partili Karal: “Miraç Kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun” Advert

Şubatın yılın en kısa ayı olmasına rağmen 6 Şubat’ta tarihin en uzun acısının yazıldığını belirten Milletvekili Karal, “6 Şubat’ta yüreklere kor düştü, içimizde dinmeyen acılar büyüdü, gözyaşlarımız kurudu, binlerce hikaye enkaz altında kaldı. Son 100 yılın en büyük felaketinin üzerinden tam 1 yıl geçti ama acımız hiç geçmedi. Üstadın 'bazı acılardan al ilacını' dediği gibi, yeniden hayata tutunmak ve yaralarımızı sarmak için bize düşen acımızı dindirmek oldu.” diye konuştu.

Karal, bir daha aynı acıların tekerrür etmemesi için yerel yönetimler ve merkezi hükümetin ortak anlayış birliği içerisinde tüm önlemleri alması gerektiğini vurguladı.

Karal, Miraç Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Miraç, paylaşma, dayanışma, sevgi, saygı ve güzel ahlak gibi değerlerde yükseliş için büyük bir fırsat. Bu mübarek gecenin asrın felaketinin yıldönümünü yaşadığımız bugünlerde birlik, beraberlik ve dayanışmaya vesile olmasını diliyorum. Miraç Gecesi vesilesiyle deprem bölgesinde yitirdiğimiz kardeşlerimize bir kez daha Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. Miraç Kandilimiz mübarek, dualarımız kabul olsun.”

Hibya Haber Ajansı

DEVA Partili Karal: “Miraç Kandilimiz mübarek dualarımız kabul olsun”
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
İran’daki seçimler sona erdi
İran’daki seçimler sona erdi