Kızılhaç: Gazze'deki hastaneden yerinden edilmiş 8,000 kişi tahliye edildi

STOCKHOLM - 07.02.2024 - HİBYA - Kızılhaç, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentinde, kuşatma altındaki bir hastaneden yaklaşık 8,000 kişinin tahliye edildiğini açıkladı.

122 kez okundu.
Kızılhaç: Gazze'deki hastaneden yerinden edilmiş 8,000 kişi tahliye edildi Advert

Birleşmiş Milletler'in UN News üzerinden yaptığı açıklamaya göre, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC) sözcüsü Tommaso Della Longa, Cenevre'de gazetecilere yaptığı açıklamada, "Gazze Şeridi'ndeki insani durum felaketin ötesinde" dedi.

Della Longa, Uluslararası Kızılhaç Komitesi'ne de (ICRC), Filistin Kızılayı (PRCS) tarafından işletilen Al-Amal hastanesinin İsrail güçlerinin uzun süren kuşatmasının ardından büyük ölçüde boşaltıldığının iletildiğini söyledi ve ekledi:

"Han Yunus'taki Filistin Kızılay hastanemize sığınan sekiz bin ülke içinde yerinden edilmiş kişi ... dün hastaneden ayrıldı."

Al-Amal'ın iki haftadan uzun bir süredir kuşatma altında olduğunu, ağır bombardıman ve çatışmalarla çevrili olduğuna işaret eden Della Longa, ICRC'nin yaklaşık 100 personel ve gönüllüyle birlikte yaklaşık 100 yaşlı, yaralı ve engelli hastanın orada kaldığını söyledi.

Della Longa, tahliyeden önce dahi, Al-Amal'ın ilaç, gıda ve su sıkıntısı gibi büyük zorluklarla karşı karşıya olduğunu söyledi ve "Ambulanslara erişim ve stokları yenilemek de neredeyse imkansızdı" dedi.

Hibya Haber Ajansı

Kızılhaç: Gazze'deki hastaneden yerinden edilmiş 8 000 kişi tahliye edildi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
İran’daki seçimler sona erdi
İran’daki seçimler sona erdi