Tether, mobil ödeme platformu Oobit'in 25 milyon dolarlık yatırım turuna liderlik ediyor

Kripto para sektörünün en büyük şirketi olan Tether, mobil ödeme platformu Oobit'e yatırım yaptığını duyurdu. Oobit, Seri A turunda 25 milyon dolarlık yatırım topladı.

129 kez okundu.
Tether, mobil ödeme platformu Oobit'in 25 milyon dolarlık yatırım turuna liderlik ediyor Advert

Mobil ödeme platformu Oobit, 25 milyon dolarlık Seri A turunu tamamladı. Tether'in gerçekleştirdiği yatırım, şirketin finansal açıdan kapsayıcı bir vizyona sahip olduğunu gösterirken, Oobit için de girişimin ivme kazanması adına büyük önem taşıyor. Oobit'in mobil ödeme uygulaması, kripto para sahiplerine Visa ve Mastercard'ı kabul eden dünya çapında 100 milyondan fazla perakendecide “temassız ödeme” olanağı sağlıyor. Bu entegrasyon, satıcıların dijital varlıkları kolay ulaşılabilir bir ödeme şekli olarak benimsemelerine olanak tanırken, müşterilere dijital varlıklarını işlemler için kullanma imkanı sağlıyor.

Bununla beraber ilerleyen dönemde gerçekleştirilecek güncellemelerle birlikte Oobit'te, kullanıcıların doğrudan kripto para ödemeleri yapmasına da olanak tanınacak. Bu güncellemelerle satıcıların sorunsuz bir şekilde fiat para birimi alması sağlanırken, kullanıcılar aynı kredi kartında olduğu gibi kolay bir ödeme yapma imkanına sahip olabilecek.

Tether'in liderlik ettiği Seri A turuna önemli sektör liderleri ve stratejik yatırımcılar katılım sağlarken, CMCC Global'in Titan Fonu, 468 Capital ve Solana'nın Kurucu Ortağı Anatoly Yakovenko da katkıda bulunan önemli yatırımcılar arasında yer aldı.

Oobit’e yaptıkları yatırıma ilişkin açıklamalarda bulunan Tether CEO'su Paolo Ardoino, “Kripto para birimlerinin küresel ölçekte yaygın şekilde benimsenmesini teşvik etme vizyonu doğrultusunda ekosisteme olan desteğimizi sürdürüyoruz. Oobit'e yaptığımız stratejik yatırım da kripto para ekosistemine yeni kullanıcıların kazandırılması konusuna verdiğimiz önemin bir göstergesi. Bizim bakış açımıza göre Oobit, dünya çapındaki kripto sahipleri için engelleri yıkan ve sorunsuz işlemleri kolaylaştıran öncü bir girişim görevi sunuyor.” dedi.

App Store ve Google Play gibi uygulama marketlerde mevcut olan Oobit uygulaması; Tether, Bitcoin ve diğer dijital varlıklar aracılığıyla ödeme yapılmasını sağlamak için Oobit'in yerel blockchain cüzdanına bağlanabiliyor. 

Hibya Haber Ajansı

Tether mobil ödeme platformu Oobit'in 25 milyon dolarlık yatırım turuna liderlik ediyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
Milli Savunma Bakanı Güler, IKBY Başkanı Barzani ile bir araya geldi
İran’daki seçimler sona erdi
İran’daki seçimler sona erdi