Şanlıurfa 'da kadın dün görevlileri kırsalda kadınlarla buluşuyor

Şanlıurfa Karaköprü İlçe Müftülüğü tarafından kırsal mahallelere yönelik ‘’Kırsal Kesimdeki Bayanlara İrşat Faaliyeti’’ projesi başlatıldı.

1563 kez okundu.
Şanlıurfa 'da kadın dün görevlileri kırsalda kadınlarla buluşuyor Advert

Şanlıurfa Karaköprü İlçe Müftülüğü tarafından kırsal mahallelere yönelik ‘’Kırsal Kesimdeki Bayanlara İrşat Faaliyeti’’ projesi başlatıldı. Kadın din görevlileri, kırsal mahalleleri ziyaret ederek, sahih dini kaynaklar eşliğinde sorulara cevap veriyor.

İlçe Müftüsü Sacit Emiri rehberliğinde kırsal mahalleleri ziyaret eden Kur’an Kursu Öğreticileri, sorunları ve talepleri yerinde inceleyerek, not alıyor. Sorun ve şikayetleri yerinde dinleyen hocalar, sorunların giderilmesi adına çözüm önerileri üretiyor.

Her hafta farklı bir kırsal mahalleyi ziyaret eden kadın din görevlileri, Başkanlık ve müftülüklerden istenilen talepleri yerinde dinleyerek, sahih kaynaklar ışığında irşat faaliyetlerini yerine getiriyor.

İlçe Müftüsü Sacit Emiri, projenin öneminden bahsederek, ''Başkanlığımızın çizdiği yol ve gösterdiği istikamet doğrultusunda ülkemizin her bir ferdine sahih ve en doğru kaynaklar vasıtasıyla ulaşma, bilginin ve ilginin varlığını kendilerine hissettirmek, ana görevimizdir. Bu vesileyle Karaköprü İlçe Müftülüğü olarak kırsal kesimdeki bayanlara yönelik Vaize hocamız ve Kur'an Kursu Hoca hanımlarımızın fedakar ve dokunaklı gayretleri bizleri memnun etmekte ve müftülüğümüze huzur verici, ilgi dolu geri dönüşler olmaktadır.’’ diye konuştu.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Küresel finans sistemleri, gelişmekte olan ülkeler için çalışmalı
BM: Küresel finans sistemleri, gelişmekte olan ülkeler için çalışmalı
ABD İsrail'deki büyükelçilik personeline seyahat kısıtlamaları getirdi
ABD İsrail'deki büyükelçilik personeline seyahat kısıtlamaları getirdi