"Narkogüç 50" operasyonunda 1663 kişi yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da 5 gündür torbacı olarak bilinen sokak satıcılarına yönelik yapılan "Narkogüç 50" operasyonunda 1663 kişinin yakalandığını açıkladı.

1615 kez okundu.
Advert

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve ilçe emniyet müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti yaptığı tespit edilen, “Torbacı" olarak tabir edilen sokak satıcılarına yönelik "NarkogüçÇ-50" operasyonu düzenlendi.

Yerlikaya operasyonda 461 kilogram uyuşturucu madde ve 1 milyon 936 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiği, ve 1663 şüpheli sokak satıcısı yakalandığını açıkladı.

Operasyon sonucu; 10 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet av tüfeği ile çok miktarda döviz ve 657 bin Türk lirasına el konuldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya açıklamasında "Operasyonu gerçekleştiren İstanbul İl Emniyet Müdürlüğümüzü ve Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle, ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek" ifadelerini kullandı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Küresel finans sistemleri, gelişmekte olan ülkeler için çalışmalı
BM: Küresel finans sistemleri, gelişmekte olan ülkeler için çalışmalı
ABD İsrail'deki büyükelçilik personeline seyahat kısıtlamaları getirdi
ABD İsrail'deki büyükelçilik personeline seyahat kısıtlamaları getirdi