Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Gümer TİGEM 'de incelemelerde bulundu

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet GÜMEN,TİGEM Ceylanpınar İşletmesini ziyaret etti.

1892 kez okundu.
Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Gümer TİGEM 'de incelemelerde bulundu Advert

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet GÜMEN,TİGEM Ceylanpınar İşletmesini ziyaret etti.

TİGEM Genel Müdürü Dr.Hasan GEZGİNÇ eşliğinde,Ceylanpınar'da 1 milyon 638 bin dekar arazi üzerine kurulu olan çiftlikte ülkemiz gen kaynaklarının korunması amacıyla yapılan hayvancılık ve bitkisel üretim faaliyetleri sahada incelendi.

Şanlıurfa Tarım İl Müdürü Mehmet AKSOY, haftasonu programları kapsamında yapılan çalışma toplantısında Bakan Yardımcısı üreticilerin taleplerini ileterek, il müdürlüğü çalışmaları hakkında brifing verdi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet GÜMEN, TİGEM Ceylanpınar İşletmesi'nde yapılan incelemelerde bulundu. TİGEM Genel Müdürü Dr.Hasan GEZGİNÇ eşliğinde gerçekleşen ziyarette, Ceylanpınar'da 1 milyon 638 bin dekar arazi üzerine kurulu olan çiftlikte ülkemiz gen kaynaklarının korunması amacıyla yapılan hayvancılık ve bitkisel üretim faaliyetleri detaylı bir şekilde incelendi.

Şanlıurfa Tarım İl Müdürü Mehmet AKSOY'un da katıldığı haftasonu programı kapsamında yapılan çalışma toplantısında, Bakan Yardımcısı üreticilerin taleplerini dinleyerek il müdürlüğü çalışmaları hakkında brifing aldı. TürkiyeYüzyılı'nda sektörümüzün tüm paydaşlarının katılımı ile Şanlıurfa'da yapılacak olan Tarımsal Üretim Planlaması toplantısında, ilimiz tarımının üretime olan etkileri üzerine istişarelerde bulunuldu.

Sürdürülebilir, kaliteli, kayıtlı ve verimli bir üretim anlayışıyla yeni planlama doğrultusunda Bakanlığın hibe ve desteklerinin üreticilere sağlayacağı faydalar vurgulandı. Toplantı sonunda ise, üretim planlamasının önemi ve Bakanlığın desteklerinin tarım sektörüne olan katkıları üzerine değerlendirmeler yapıldı. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet GÜMEN'in TİGEM ziyareti ve Şanlıurfa'daki tarımsal üretim planlama toplantısının sektöre olumlu yansımaları olması bekleniyor.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize’de trafik kazası
Rize’de trafik kazası
Çelik: İsrail'in basın mensuplarını hedef almasını lanetliyoruz
Çelik: İsrail'in basın mensuplarını hedef almasını lanetliyoruz