Ressam Necmi Kaya’nın Resim Sergisi Açıldı

Emekli öğretmen-ressam Necmi Kaya’nın kişisel resim sergisi Şanlıurfa İl Millî Eğitim MüdürlüğüFuaye alanında açıldı.

2906 kez okundu.
Ressam Necmi Kaya’nın Resim Sergisi Açıldı Advert

Şanlıurfa il Millî Eğitim Müdürlüğü organizesinde açılan resim sergisinin kurdelesi il Millî Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ve Ressam Necmi Kaya tarafından kesildi. Akabindebir konuşma yapan Müdür Sultanoğlu; “Göreve geldiğimiz günden beri kurumumuzda kültür ve sanat faaliyetlerine ağırlık verdik. Okullarımızda, yazarlarımızı, şairlerimizi, ressamlarımızı ve diğer sanat dallarındaki öğretmenlerimizi bulup, onların sanatlarını icra etmelerine yardımcı oluyoruz. Bugün de emekli bir öğretmenimiz aynı zamanda ulusal sergileri olan bir ressamımızın resim sergisini açtık. Urfa, sanat alanında çok mümbit bir şehirdir.” dedi. Ressam ve emekli öğretmen Necmi Kaya da böyle bir sergi imkânı kendilerine sunduğu için müdür beye teşekkür etti.
30 eserden oluşan ve 1 hafta boyunca ziyaretçilere açık olacak sergiyi gezen Sultanoğlu, resimlere hayran kaldığını belirterek, serginin açılmasında emeği geçen il millî eğitim personeli, koordinatör okulların idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik etti.
Sergi sırasında şair-ressam Remzi Kara da günün anısına yazmış olduğu şiirini seslendirdi.
Kurdelekesim töreninin ardından İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Ressam Necmi Kaya, idareci, öğretmen, öğrenci ve ressamlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dervişoğlu: Dr. Ahmet’i saygı ve rahmetle anıyorum
Dervişoğlu: Dr. Ahmet’i saygı ve rahmetle anıyorum
Yılmaz’dan Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı
Yılmaz’dan Bingöl’deki saldırıda hayatını kaybedenler için taziye mesajı