“Perde Kampüste Açılıyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Acıbadem Üniversitesi Drama Kulübü ile Oda Tiyatrosu “Perde Kampüste Açılıyor” projesi kapsamında Oda Tiyatrosu sanatçılarını ACU Sahnede misafir ediyor.

4210 kez okundu.
 “Perde Kampüste Açılıyor” projesi tüm hızıyla devam ediyor. Advert

Herkese açık olan Oda Tiyatrosunun sahnelediği oyunlar, çok sembolik bir bedelle çalışanlar, öğrenciler tarafından büyük bir katılım ile izlenmesi projenin en belirgin özelliği olarak öne çıkıyor. İlk olarak “Montaigne” oyunuyla sahne alan Oda Tiyatrosu sanatçıları daha sonra “En Güzel Aşk Şarkılarını Erkekler Yazar” isimli müzikal komedi ile izleyicilerle buluştu.

Konuyla ilgili olarak İrfan Güney; “Kuruluşundan beri çalışmakta olduğum Acıbadem Üniversitesi çağdaş bilimin sanatla kucaklaştığı bir yükseköğretim kurumudur. Akademik kadrosu, teknolojik alt yapısı, öğrencilere sunduğu imkanlar, çağdaş, ulaşılabilir yönetim anlayışı ve dünya standartlarındaki kampüs olanaklarıyla öğrencilerimizin sadece mesleki bilgilerle değil, kültürel, sanatsal ve sportif bakımdan da çok donanımlı olarak mezun olmasını arzu ediyoruz.” dedi.

Öğrenci kulüplerinin çok aktif olduğu Acıbadem Üniversitesi sanatın bilimle kucaklaştığı bir yüksek öğretim kurumu olarak tanımlayan İrfan Güney, Cumhuriyetin 100. Yılı kapsamında bir dizi etkinlik yaptıklarını belirtti. “Malleus” isimli oyunlarını sahneleyen Acıbadem Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji bölümü öğrencilerine Oda Tiyatrosu ve Kaan Erkam’ın kucak açarak destek verdiğini böylece profesyonel sahnelerde oyunu sahnelediklerini, ayrıca Drama Kulübü ile Oda Tiyatrosu sanatçılarının birlikte sahneleyeceği müzikal çalışmalarının devam ettiğini söyleyen İrfan Güney; “Bilim olmadan sanat, sanat olmadan da bilim olmaz” dedi. Bilim ve sanatın ancak özgür ortamlarda yeşereceğini ve gelişeceğini belirten İrfan Güney, ayrıca akademik ve idari çalışanlar için de yaratıcı drama ile yaşantı, etkili iletişim gibi sosyal ve mesleki gelişime yönelik atölyeler düzenlendiğini de belirtti.

Kaan Erkam ile dostluklarının yıllar öncesine dayandığını belirten İrfan Güney: “Kaan istediği için ‘En Güzel Aşk Şarkılarını Erkekler Yazar’ oyununda yer alan ‘Ah Bu Kadınlar’ isimli söz ve müziği bana ait olan bir bestemi soundtrack müziği yaptık. Oyunda piyano çalmamı da istediği için de ‘O Günler’ isimli bestemi çalarak söyledim ve bu güzel oyuna küçük de olsa bir renk kattığım için çok mutlu oldum” dedi.

Acıbadem Üniversitesinde drama ve müzik öğrenci kulüplerinin de danışmanlığını yürüten İrfan Güney sanata destek veren herkese, başta Üniversite yönetimi olmak üzere çok teşekkür ettiğini ifade etti. 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Yunanistan’a 3-2 mağlup oldu
16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Yunanistan’a 3-2 mağlup oldu
20 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, Arnavutluk’u 3-0 yendi
20 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, Arnavutluk’u 3-0 yendi