Gençlerin Desteğiyle Hilvan Merkez Hacı Maksut Camii Yeniden Açıldı

Şanlıurfa'da 6 Şubat depremleri sonrası kullanılamaz hale gelen Hilvan Merkez Hacı Maksut Camii, gençlerin desteğiyle cemaatine kavuştu.

2279 kez okundu.
Gençlerin Desteğiyle Hilvan Merkez Hacı Maksut Camii Yeniden Açıldı Advert

Hilvan İlçesinde bulunan Merkez Hacı Maksut Camii, 6 Şubat depreminden etkilenerek kullanılamaz hale geldi. Cami, Hilvan İlçe Müftülüğü öncülüğünde gençler ve hayırseverlerin destekleriyle bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde inşa edilerek yeniden ibadete açıldı.

Bin 500 kişinin aynı anda ibadet edebileceği cami, bir yıl gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanarak, ibadete açıldı. Caminin minberinin yapılması ise, öğrencilerin destekleriyle yapıldı.

Hilvan Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenim gören öğrenciler, caminin yapımına katkı sunmak istedi. Öğrenciler, caminin tekrar ibadete açılabilmesi için kendi aralarında yardım kampanyası başlattı.

Öğrencilerin biriktirdiği 120 bin TL ile caminin minberi yaptırıldı. Öğrenciler, katkı sağladıkları camiyi ise, namazlarda boş bırakmıyor.

Hilvan İlçe Müftü Vekili Mehmet Ene, ilçe halkının el birliğiyle caminin yapıldığını belirterek, "Yaşanan deprem sonrasında 11 ilimizde olduğu gibi Hilvan İlçemizde de bir çok ev ve Kur’an Kursumuz hasar aldı. Bunlardan bir tanesi de merkez camimiz oldu, ağır hasar aldı. Camimizi yıkmak zorunda kaldık. Halkımızın ve milletimizin el birliğiyle kısa bir süre içerisinde camimizi tekrardan ibadete açmış olduk. Bu süre zarfından büyük ve küçük herkesin katkıları oldu. Allah hepsinden razı olsun." ifadelerini kullandı.

ŞANLIURFA İL MÜFTÜLÜĞÜ

26.03.2024

 

 

 

 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı