Abdulkadir İkbal sesini yükseltti: "Sayın Kurtulmuş sözünüzü tutun"

Medya Yazarlar Birliği fahri başkanı yazar Abdulkadir İkbal, bu uzun süren haksızlığa karşı sessizliğini bozdu ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u yıllardır bekleyen sözünü tutması çağrısında bulundu.

1769 kez okundu.
Abdulkadir İkbal sesini yükseltti: Advert

Medya Yazarlar Birliği fahri başkanı yazar Abdulkadir İkbal, bu uzun süren haksızlığa karşı sessizliğini bozdu ve TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'u yıllardır bekleyen sözünü tutması çağrısında bulundu.

Medya Yazarlar Birliği fahri başkanı Abdulkadir İkbal, Bediüzzaman Said Nursi’nin naaşının 64 yıl önce kırılarak başka yerlere götürülmesine son verilmesi çağrısında bulundu. Urfa'da Bediüzzaman Said-i Nursi’nin naaşının bulunup mezarına iade edilmesi için hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri eylemleri başlatan İkbal, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a açık çağrıda bulunarak yıllar önce Kurtulmuş'un verdiği sözü yerine getirmesi çağrısında bulundu.

İkbal, "Bediüzzaman Said-i Nursi’nin naaşı, yıllardır öz vatanıyla hasret gidermek için bekliyor. Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin 64 yıl evvel mezarının kırılarak cesedinin başka yerlere götürülmesi 64 yıl devam eden bu zulüm artık bitmesi gerek” diyerek, TBMM Başkanı'na seslendi. Geçtiğimiz yıllarda TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un verdiği sözü hatırlatan İkbal, "Siz 2014 yılında Urfa'da tüm kamuoyu önünde kayıp naaşın bulunarak mezarına iade edileceği sözünü verdiniz. Sözünüzü ne zaman yerine getireceksiniz?" diye sordu.
Urfa'da Bediüzzaman Said Nursi'nin mezarının 64 yıl önce zulümle taşındığını vurgulayan İkbal, bu haksızlığın son bulması için TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un harekete geçmesi gerektiğini belirtti. İkbal, bu konunun artık ertelenemeyecek kadar önemli olduğunu vurgulayarak, "Urfa halkı ve tüm Türkiye, Said-i Nursi'nin naaşının bulunup huzura kavuşturulmasını bekliyor. TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un bu konuda duyarlılık göstermesini ve verdiği sözü yerine getirmesini bekliyoruz" dedi.

Said-i Nursi’nin naaşının bulunması için yapılan eylemlere de değinen İkbal, "Urfa'da Bediüzzaman Said-i Nursi'nin naaşının bulunması için başlatılan eylemler büyük destek görüyor. Bu destek, kayıp naaşın bulunması ve adaletin sağlanması için artarak devam edecektir" şeklinde konuştu.

Abdulkadir İkbal, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a çağrıda bulunarak, Said-i Nursi'nin naaşının adaletli bir şekilde bulunarak mezarına iade edilmesi çağrısını yineledi. Türkiye'nin bu konuda adaletli bir adım atması ve Said-i Nursi'nin mezarının huzura kavuşturulması için tüm yetkililerin sorumluluk alması gerektiğini vurguladı.
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'un bu çağrıya cevabı bekleniyor. Türkiye'nin ve dünyanın gözü, adaletin tecelli edeceği günü bekliyor. Said-i Nursi'nin naaşı, öz vatanı Urfa'ya geri dönecek mi? Bu sorunun cevabı, adaletin ve vicdanın sesi olacak.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı