Başkan Mehmet Kuş’un Bir Sözü Daha Gerçeğe Dönüştü:

Eyyübiye’de 625 Ev Daha Doğalgaz Konforuyla Tanışıyor

1072 kez okundu.
Başkan Mehmet Kuş’un Bir Sözü Daha Gerçeğe Dönüştü: Advert

 

Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçenin yüzde 60’ına doğalgaz ulaştıran projesinin gerçeğe dönüşmesinin ardından, sokaklarına kadar gelen doğalgazı maddi imkânsızlıklar nedeniyle evlerine alamayan 625 ailenin kombi, radyatör, dogalgaz tesisatı ve gaz açma bedelleri Eyyübiye Belediyesi tarafından sağlanmaya başladı.

Eyyübiye Belediyesi’nin 25 milyon TL kaynak temin ettiği proje kapsamında, muhtaçlık kriterleri doğrultusunda belirlenen 625 evin doğalgazla buluşması çalışmalarını denetleyen Başkan Mehmet Kuş, ailelerle görüşerek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Belediye meclis üyesi adayları ve projeyle ilgili birim sorumlularıyla birlikte doğalgaz tesisatı çekilip, kombi ve radyatörleri bağlanan haneleri ziyaret eden Başkan Mehmet Kuş, dezavantajlı ailelerin yanında durmaya, her türlü sıkıntılarını çözmeye devam edeceklerini söyledi.

Başkan Kuş, şunları dile getirdi:

Eyyübiye’ye doğalgazı getirdik ama dezavantajlı ailelerimiz vardı. Eski tabirle yeşil karttan, sosyal yardımlaşmadan istifade eden ailelerimiz evlerine kombi alamıyor, petekleri döşeyemiyorlardı. Bu insanlar bize, ‘Başkanım sağolun, doğalgazı getirdiniz ama bizim ne kombi ne de petek alabilecek durumumuz var’ demişlerdi. O gün de yüreğimiz sızlamıştı. Elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk, Eyyübiyemizde 625 hanemize hem petek hem de kombi sözü vermiştik. Şu anda onlarca evimiz hem kombisine hem peteğine kavuştu. Hızlı bir şekilde bu evlerimizi doğalgazla buluşturacağız. İnşallah kışın soğuğunda yürekleri ısıtmış olacağız.  Onlar bize dua edecek biz de Cenab-ı Mevlam’ın rızasını kazanacak, merhametine nail olacağız. İnşallah bu projemiz yıllara sari olarak devam edecek. Gerçekten Eyyübiye dezavantajlı bir bölge. Nerede dezavantajlı bir aile görsek elimizi uzatacağız. Hem kombilerimiz hem peteklerimiz ailelerimize hayırlı olsun.

Böylesi hayırlı bir hizmetin Ramazan ayında yapımına başlanmasının da güzel bir tevafuk olduğunu ifade eden Başkan Kuş, “İnşallah Cenab-ı Mevlam ailelerimizin yapacakları duaları dergahında kabul eyler ve bizleri de muzaffer eyler” diye konuştu.

Sokaklarına kadar geldiği, komşuları kullanmaya başladıkları halde imkanları olmadığı için doğalgaz kullanamayan vatandaşlar da Başkan Mehmet Kuş’a teşekkür ederek, daha çok yoksul ailenin böylesi önemli hizmetlerden faydalanabilmesi için duacı olduklarını ifade ettiler.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı