Şanlıurfa İHH’dan "Ümmet İftarı"

Şanlıurfa İHH, her yıl ramazan ayında geleneksel hale getirdiği Ümmet İftarını bu yıl da gerçekleştirdi.

1479 kez okundu.
Şanlıurfa İHH’dan Advert

Halilurrahman Dergah (Balıklıgöl platosunda) düzenlenen iftar yemeğinde, özelde İslam coğrafyasında genelde de dünya genelinde yaşanan açlık, yoksulluk, kıtlık ve sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla mütevazı bir iftar sofrası kuruldu. Gelen misafirlere su, hurma ve simit ikram edildi.

İHH (İnsani Yardım Vakfı) Şanlıurfa Şubesi’nin düzenlenlediği iftar programına AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, Memur-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, BŞB STK ve Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Murat Müjdeci, Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları Başkanı Osman Gerem, Filistin’li Akademisyen Yazar Dr.Ramazan Ömer, Mısırlı Akademisyen Dr.Ahmet Zekeriyya, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilci ve gönüllüleri katıldı.

İftar programında Mısırlı akademisyen Dr. Ahmet Ramazan ve Filistinli Akademisyen Yazar Dr. Ramazan Ömer birer konuşma yaptılar.

Programda kısa bir konuşma yapan İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atila; sadece simit hurma ve sudan oluşan ve düzenlemiş oldukları bu iftar yemeği ile islam coğrafyasında müslümanların çektikleri sıkıntılara bir nebze de olsa dikkat çekmek istediklerini söyleyip, nisan ayının ilk yarısında özgürlük filosu olarak Gazze ablukasını kırmak amacıyla gemilerle tekrar Akdenize açılacaklarını söyleyip bu önemli organizasyon için halkımızdan maddi ve manevi destek beklediklerini dile getirdi ve misafirlere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Okunan akşam ezanı ile birlikte iftarlarını su, hurma ve simit ile açan misafirler sofraların kaldırılmasından sonra aynı mekânda topluca akşam namazı kıldı.

Program yapılan dua ile sona erdi.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKUT, mart ayında 12 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi
AKUT, mart ayında 12 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi
DSÖ: Gazze’deki insani yardım misyonlarının sorunsuz geçişe ihtiyacı var
DSÖ: Gazze’deki insani yardım misyonlarının sorunsuz geçişe ihtiyacı var