Türkiye’de oy verme işlemi sona erdi

Türkiye'de 31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde saat 17:00 itibariyle oy verme işlemi sona erdi.

2745 kez okundu.
Türkiye’de oy verme işlemi sona erdi Advert

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, oy verme işlemi son bulduktan sonra açıklama yaptı.

Yener'in konuşmasından bazı satır başları şöyle:

"Değerli basın mensupları seçimler ülke genelinde 34 siyasi partinin yarıştığı, 207 bin 848 sandıkta 61 milyon 441 bin 882 seçmenin oy kullanma süreci bazı münferit olaylar haricinde sorunsuz olarak tamamlanmıştır. Bu olaylar neticesinde yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına ise başsağlığı diliyorum.

Sayım ve döküm işlemleri tamamlanan sandık sonuç bilgileri SEÇSİS'e girilmeye başlanmış olup veri akışı devam etmektedir. YSK siyasi partilerimizle tüm veri girişlerini paylaşmaktadır. Aynı zamanda kurum içerisinde hazırlanan ekranda siyasi partilimizin temsilcileri anlık olarak seçim sonuçlarını izlemeye devam edeceklerdir.

31 Mart 2024 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ülkemize milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Yayın yasağı ile ilgili olarakta oy verme işlemi bitti. Sayım döküm işlemlerine başlandı. Kurul birazdan toplanıp bu durumu değerlendirecek."

Hibya Haber Ajansı

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı