İzmir'deki Konyalı Dernekler İftar Programlarını Tamamladı

İzmir'de hizmetlerini yürüten Konyalılar Federasyonuna bağlı dernekler; "Ramazan Berekettir" sloganıyla her yıl geleneksel olarak düzenledikleri, bu yıl ki ramazan iftar programlarını bir dernek haricinde tamamladılar.

4085 kez okundu.
İzmir'deki Konyalı Dernekler İftar Programlarını Tamamladı Advert

Konyalılar Federasyonunun güçlü ve önder derneklerinden biri olan Hasanşeyhliler Kalkındırma Derneği yüksek bir katılım, zengin bir menü ve içecek ikramları, semazen, Kur'an tilaveti, geceye maneviyat katan dinletiler ve çocuk oyunlarıyla, Buca Kristal Düğün Salonunda anılarda iz bırakan bir iftar programı sundular.

RAMAZAN BEREKETTİR

Konuyla ilgili ortak bir açıklama yapan Hasanşeyhliler Dernek Başkanı Ali Devebacak ve hayrat sahibi işadamı Mehmet Çalmaz şunları söyledi. "Her Ramazan’da geleneksel olarak köylülerimize ve tüm hemşehrilerimize iftar veriyor, imkanlar dahilinde kumanya yardımında bulunuyoruz. Geçen yılda da deprem bölgesine çok ciddi yardımlarımız olmuştu. Bu sene de derneğimiz bünyesinde çok güzel bir iftar sofrası kurduk. Köy ve kasaba dernekleri bu gibi örnek davranışlar göstererek toplumda dayanışma ve yardımlaşma duygularını canlı tutuyorlar. Burada yaşadığımız manevi havanın gururu ile iftarımıza iştirak eden tüm katılımcılara ilgi ve samimiyetleri için çok teşekkür ediyoruz. Bu tür aktiviteler özellikle Ramazan ayının manevi atmosferine de katkı sağlıyorlar. İnsan odaklı hizmetleriyle milli birlik beraberlik vurgusu yaparak evrensel değerlerin farkındalığını da ortaya çıkarıyorlar. Bu bakımdan sivil toplum kuruluşlarının toplumdaki önemi çok büyüktür. İnsanımızın bu yapılanmalarda yerini alarak mevcut derneklerine sahip çıkmaları ortak temennimizdir. Orada geleceğimizi inşa edebilir, ilimize yurdumuza, yaşadığımız gurbet ellere daha bilinçli sahip çıkabiliriz."

Konyalılar Federasyonu Genel Başkanı Yusuf Devebacak ve federasyona bağlı derneklerin başkanları ile yöneticileri, bazı siyasi erkan ve İzmir'de yaşayan Konyalıların katıldığı iftar programında, Mehmet Bozdağ ve Muratla Gezinti programının sunucusu Murat Gökhan Tv çekimleri ve hoş sohbetleriyle geceye renk kattı.

 

 

Haber: Bayram ÇAN

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı