Suruç Belediyesi'nde Giderayak Usulsüz İşe Alma İddiası

Suruç Belediyesi'nde son günlerde gündemi meşgul eden iddialara göre, Belediye Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu'nun kızı M.K.'nın usulsüz bir şekilde Kaymakam İbrahim Güneş 'in imzasıyla işe alındığı öne sürüldü.

3784 kez okundu.
Suruç Belediyesi'nde Giderayak Usulsüz İşe Alma İddiası Advert

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, belediye yönetimine dair çarpıcı iddialar gündemi sarsmaya devam ediyor. Son olarak Suruç Belediye Başkan Yardımcısı Askeri Karakuzu'nun, kızı M.K.'yı  giderayak Kaymakam İbrahim Güneş 'in onayı ve imzasıyla usulsüz bir şekilde işe aldığı öne sürüldü. 

Gelen bilgilere göre, Karakuzu'nun kızı önce gastronomi merkezinde, ardından fırında ve spor salonunda çalıştırıldı. 31 Mart yerel seçimlerinin hemen ardından ise, 1 Nisan günü mesai saatleri dışında giderayak kadro verildiği iddia edildi.

Özellikle Suruç Mal Müdürü ve aynı zamanda belediye başkan yardımcısı olan Askeri Karakuzu'nun, kızını fen ve temizlik işleri müdürlüğünde görevlendirdiği iddiaları dikkat çekti. Vatandaşlar, bu iddiaların aydınlatılması için yeni yönetimden açıklama bekliyor.

Gelen ihbarlar üzerine oluşan bu gündem, Suruç Belediyesi'nin işleyişi hakkında endişeleri de beraberinde getirdi. Halk, usulsüz işe almanın doğru olup olmadığını öğrenmek için belediyeden açıklama yapılmasını talep ediyor.

Bu arada, Karakuzu'nun eşinin de Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nde dikiş nakış kursuna belediye üzerinden işe alındığı iddia edildi. Bu noktada, belediyenin ve belediye yöneticilerinin işe alım konularında ise usulsüzlük yapıldığı iddia edildi.

Suruç Belediyesi ile ilgili kamuoyunda oluşan usulsüzlük tartışmaları ve iddiaların doğruluğunun ve belediye işleyişinin şeffaflığının önemini bir kez daha gündeme getirdi. Konuyla ilgili gelişmeler merakla beklenirken, vatandaşlar DEM Partili belediyeden hassasiyetle konunun araştırılması ve yapılan usulsüzlüklerle ilgili gelecek açıklamaları bekliyor ve süreci dikkatle takip ediyor.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKUT, mart ayında 12 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi
AKUT, mart ayında 12 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi
DSÖ: Gazze’deki insani yardım misyonlarının sorunsuz geçişe ihtiyacı var
DSÖ: Gazze’deki insani yardım misyonlarının sorunsuz geçişe ihtiyacı var