Zelenski: Bu terör, Ukrayna'nın şehirlerini ve köylerini kasıp kavuruyor

Ukrayna Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, Mart ayında Rusya'nın Ukrayna'ya karşı 400'den fazla farklı tipte füze, 600 "Shahed" insansız hava aracı ve 3.000'den fazla güdümlü hava bombası kullandığını bildirdi.

132 kez okundu.
Zelenski: Bu terör, Ukrayna'nın şehirlerini ve köylerini kasıp kavuruyor Advert

Zelenski, "Bu terör, Ukrayna'nın şehirlerini ve köylerini kasıp kavuruyor ve Rusya, cephe hattı ve sınır bölgelerini bombalamak konusunda özellikle acımasız bir şekilde devam ediyor." dedi.

Son zamanlarda, Rusya'nın Kharkiv'e hava bombaları da kullanmaya başladığını duyuran  Volodimir Zelenski şunları dile getirdi:

"Şehir, günlük olarak aşağılanma ve acı yaşarken, günlük olarak kayıplarla karşı karşıya kalıyor. Kritik altyapılar yok edildi ve sıradan konut binaları her gün yıkılıyor. Ukrayna güvenilir hava savunma sistemlerini alıp şehirlerimize güvenliği geri kazandığında, hiçbiri bunları yapamayacak. "Patriotlar", Ukraynalıların elinde, tüm Rus terörünün yenilebileceğini gösterdi. Bu, Kharkiv'imizin yanı sıra tüm şehirlerimizin ve topluluklarımızın şu anda ihtiyaç duyduğu şeydir, çünkü Rus saldırıları hayatlarını tehdit ediyor."

Hibya Haber Ajansı

Zelenski: Bu terör Ukrayna'nın şehirlerini ve köylerini kasıp kavuruyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
TCMB-Kapasite kullanım oranı Nisan’da yüzde 77,0’ye geriledi
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı
IDF: Savaş uçakları 50'den fazla askeri hedefe saldırdı