Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı, 52 bin programa 4,4 milyar dolar destek verdi

Temel araştırma ve yeni keşifler için başlıca yerel bir kaynak sağlayıcı kurum olan Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı (National Natural Science Foundation of China - NSFC),  2023 yılında 52 bin programı toplam 31,8 milyar yuandan (yaklaşık 4,4 milyar dolardan) fazla bir yatırım yoluyla finanse etti.

112 kez okundu.
Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı, 52 bin programa 4,4 milyar dolar destek verdi Advert

Temel araştırma ve yeni keşifler için başlıca yerel bir kaynak sağlayıcı kurum olan Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı (National Natural Science Foundation of China - NSFC),  2023 yılında 52 bin programı toplam 31,8 milyar yuandan (yaklaşık 4,4 milyar dolardan) fazla bir yatırım yoluyla finanse etti. Söz konusu veri, adı geçen vakıf yönetiminin son toplantısı sırasında açıklandı.

Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı Başkanı Dou Xiankang, vakfın 2024 yılında özgün çalışmalara ve sınırsız araştırma ve keşiflere odaklanacağını söyledi. Dou’ya göre, sürekli olarak yetenekleri  öne çıkarmaya ve uygulamalı temel araştırma yönetiminin güçlendirilmesine dönük finansmana ve uluslararası bir araştırma fonlama bölümü kurulmasına ilişkin olarak özel çabalar harcanacak. Dou, vakfın bilimsel ve teknolojik kaynaklarını en inovatif ve önde gelen dinamik araştırmacılara tahsis edeceğini de sözlerine ekledi.

Hibya Haber Ajansı

Çin Ulusal Doğa Bilimleri Vakfı 52 bin programa 4 4 milyar dolar destek verdi
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BM: Küresel finans sistemleri, gelişmekte olan ülkeler için çalışmalı
BM: Küresel finans sistemleri, gelişmekte olan ülkeler için çalışmalı
ABD İsrail'deki büyükelçilik personeline seyahat kısıtlamaları getirdi
ABD İsrail'deki büyükelçilik personeline seyahat kısıtlamaları getirdi