Suruç Kaymakamı İbrahim Güneş,Muhtarı da Tehdit Etmiş

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde, Cumhuriyet Halk Partisi'ni (CHP) destekleyen muhtarlar, kaymakamın baskısıyla karşı karşıya kaldıklarını iddia ediyor. Geçen hafta Suruç Kaymakamı ve kayyım belediye başkan vekili İbrahim Güneş, seçimlerde muhtarların mahallelerinden AK Parti'ye az oy çıktığı gerekçesiyle bazı muhtarları makamına çağırdı. Muhtarların mühürlerine el koyduğu ve istifaya zorladığı öne sürüldü.

1210 kez okundu.
Suruç Kaymakamı İbrahim Güneş,Muhtarı da Tehdit Etmiş Advert

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Celal Erdem, yaşadıklarını şöyle aktardı: "Seçim sürecinde CHP için çalıştık. AK Parti'ye oy az çıkınca yaklaşık bir hafta önce kaymakam bey beni ve bir muhtar arkadaşı daha makamına çağırdı. Gittiğimizde 'Neden AK Parti'ye çalışmadığımızı' sordu. Mühürlerimizi bizden aldı. Ertesi gün beni tekrar arayıp istifa etmemi istedi. İstifa etmezsem 'Senin dosyan var savcılığa veririm' dedi. Ben de istifa etmek zorunda kaldım. Kanun yok, bir şey yok zaten. Kaymakamdır ama diyor 'AK Parti'ye çalışın.' Böyle şey mi olur?"

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde Urfa'da en yüksek oyu Suruç'ta aldı. Urfa'da Erdoğan yüzde 64.88, Kılıçdaroğlu ise yüzde 35.14 oy almış, Kılıçdaroğlu'nun Suruç'taki oy oranı ise yüzde 70.81 olmuştu.

Kaynak:Duvar Gazetesi 

https://www.gazeteduvar.com.tr/suruclu-muhtar-chpye-calistik-diye-kaymakam-muhurlerimizi-aldi-haber-1622715

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
AKUT, mart ayında 12 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi
AKUT, mart ayında 12 arama kurtarma operasyonu gerçekleştirdi
DSÖ: Gazze’deki insani yardım misyonlarının sorunsuz geçişe ihtiyacı var
DSÖ: Gazze’deki insani yardım misyonlarının sorunsuz geçişe ihtiyacı var