Başkan Mehmet Kuş, Çocukların Bayramını Kutladı

Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Türk Milleti’nin tarihindeki dönüm noktalarından birinin TBMM’nin açılışı olduğunu belirten Başkan Kuş, bu önemli günün çocuklara bayram olarak atfedilmesinin manidar olduğunu belirterek, tüm çocukların bayramını kutladı.

3235 kez okundu.
Başkan Mehmet Kuş, Çocukların Bayramını Kutladı Advert

Başkan Mehmet Kuş, mesajında şunları dile getirdi:

23 Nisan 1920 tarihi, aziz milletimizin hürriyet ve bağımsızlık uğrunda verdiği emsalsiz mücadelenin taçlandırıldığı, özgür iradesinden başka hiçbir iradeye boyun eğmeyerek egemenliğini tüm dünyaya ilan ettiği, Türk Milleti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açıldığı gündür. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu önemli günü çocuklar için bayram ilan etmesi ise gelecek nesillere verilen önem bakımından oldukça manidardır.

Her türlü zorluğa onlar için katlandığımız, bir gülüşleri için yapmayacağımız hiçbir şey olmayan çocuklar, geleceğimizdir, umudumuzdur. Çocukların saf ve temiz dünyalarını güzelleştirmek, yarınlara güvenle koşmalarını temin etmek adına sorumluluğumuzun ne kadar büyük olduğunu, bu bayram vesilesiyle yeniden hatırlamış bulunuyoruz. Yarının büyükleri olacak çocuklarımıza daha güzel bir dünya hazırlama kaygısıyla ortaya koyduğumuz çaba, emek ve gayret ne kadar olursa olsun noksandır. Bu bilinçle attığımız her adımın, yaptığımız her icraatın çocukların hayatlarına bugün ne kattığını, yarınlarına neleri dâhil ettiğini çok iyi tahlil etme sorumluluğumuz vardır. Bu bayram vesilesiyle, sorumluluk makamında bulunanlar olarak çocukların sevgi dolu gönüllerine dokunabilmeyi ve onların pâk sevgilerine layık olabilmeyi umuyor, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Yine bu önemli günü çocuklara armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Milli Mücadele’mizin tüm kahramanlarını saygı ve şükranla anıyor, tüm çocuklara aileleri, arkadaşları ve tüm sevdikleriyle birlikte geçirecekleri coşku dolu nice bayramlar diliyorum.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı