Hacı Adaylarına Yönelik Kabe Maketli Seminer Düzenlendi

 Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından 2024 yılında Şanlıurfa’dan kutsal topraklara gidecek olan yaklaşık 2 bin hacı adayına yönelik eğitim seminerleri başladı.

3465 kez okundu.
Hacı Adaylarına Yönelik Kabe Maketli Seminer Düzenlendi Advert

 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organizasyonuyla bu yıl kutsal topraklara gidecek olan hacı adaylarının kutsal topraklarda hac ibadeti esnasında neleri dikkat etmeleri amacıyla İl Müftülüğü organizesinde 2 gün sürecek seminerler başladı.

 Mayıs ayında Şanlıurfa’dan yola çıkacak olan 2 bin hacı adayına ibadetlerini eksiksiz bir şekilde yerine getirebilmelerini temin etmek amacıyla düzenlenen eğitim, Hz. İbrahim Peygamber (Sanayi) Camii’nde yapıldı. Camideki seminerde Kabe maketi kullanılarak uygulamalı bilgiler aktarıldı.

 Şanlıurfa İl Müftüsü Ramazan Tolan, hacı adaylarına bir konuşma gerçekleştirerek, tavsiyelerde bulundu.

 Kur’anı Kerim tilavetiyle başlayan eğitimde hacı adaylarına kutsal topraklarda hac ibadeti esnasında nelere dikkat etmeleri hususunda bilgiler aktarıldı.

 İl Müftü Yardımcısı Dr. Abdulhamit Turgut, düzenlediği sunumla hacı adaylarının kutsal topraklarda zorluk çekmemeleri adına bilgilendirme yaptı.

 Seminerde hac ibadeti yolculuğuna çıkmadan önce maddi ve manevi hazırlık, hac seyahatinde sağlık açısından dikkat edilecekler, haccın hikmeti ve hacdaki sembollerin anlamı, Hz. Peygamber, Mescid-i Nebevi ve Medine konularında bilgiler paylaşıldı.

 

 

 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu