Karaköprü'nün tüm tesisleri gençlerin hizmetinde

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gençlere yönelik çalışmaları hakkında bir değerlendirmede bulunarak, Karaköprü gençliği ve spora yönelik çalışmalarını anlattı.

1464 kez okundu.
Karaköprü'nün tüm tesisleri gençlerin hizmetinde Advert

Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, gençlere yönelik çalışmaları hakkında bir değerlendirmede bulunarak, Karaköprü gençliği ve spora yönelik çalışmalarını anlattı.

Profesyonel sporcular yetiştirmek için altyapı çalışmalarına önem vereceklerini belirten Başkan Nihat Çiftçi, “Karaköprü’müzün çocuklarını ve gençlerini yarınlara hazırlamak için Karaköprü Belediyesi olarak tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

“GENÇLERİMİZİ YARINLARA HAZIRLAMAK İÇİN TÜM İMKALARIMIZI SEFERBER EDECEĞİZ”

Yaklaşan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı öncesi Karaköprü Belediyesi tarafından bir takım etkinlikler yapacaklarını belirten Başkan Nihat Çiftçi, "Karaköprü Belediyesi yönetimi ve meclisi olarak gençlere bakış açımız şu; bizler Karaköprü'nün gençliğini ve evlatlarını geliştirmek istiyoruz. Tesislerimizde, spor merkezlerinde, gençlik merkezlerinde ve yüzme havuzlarımızda Karaköprü'nün evlatlarının yeteneklerinin ön plana çıkmasını istiyoruz. Bunun için gerekli olan tüm çalışmaları yapacağız”

“PROFESYONEL SPORCULAR YETİŞTİRMEK İÇİN ALTYAPI ÇALIŞMALARINA ÖNEM VERECEĞİZ”

Belediyelerin Profesyonel spor kulüpleri ile ilgili irtibatlandırılması çok önce de vardı, bugün de var. Fakat zaman bizlere şunu gösteriyor ki, sizler ne kadar profesyonel spor kulüplerine yatırım yaparsanız yapın, sonuçta sizleri kurtarabilecek yine sizin gençliğinizdir. Karaköprü'yü kurtaracak Şanlıurfa ve Karaköprü gençliğidir. Bu yüzden dolayı altyapıya önem vereceğimizi Karaköprü'nün tüm çocuklarını yaz okulları kapsamında tüm tesislerimizi onlara bila bedel açacağımızı, Spor Şube Müdürlüğü’müzün gençlere çok aktif bir şekilde hizmet edeceğini ve profesyonel kulüplerinin yönetimini de profesyonel şirketlere bırakacağımızı ve bu çalışmaların profesyoneller eliyle sürdürülmesi gerektiğini, kurum üzerindeki yükü alarak kurumun kaynaklarını Karaköprü'ye harcayacağımızı belirtmek istiyorum.”

“Profesyonel kulüpler tam bir delikli kumbara misali, ne kadar kaynak aktarırsak aktaralım, sezon bittiğinde el elde baş başta. Karaköprü'müzün durumunu geçen günlerde açıkladık ve kaynak tasarrufuna gitmek durumundayız. Bizler yerel imkanlarımız ile gençlerimiz, okullarımız, gençlik merkezlerimiz ve Karaköprü'de yaşayanların evlatları ile bu gençlik hizmetini vermek istiyoruz. Allah'ın izni ile Karaköprü'de sporun her alanında yetenekleri ortaya çıkararak profesyonel kulüplere altyapımızdan biz göndereceğiz ve halkla iç içe olma anlayışını her zaman sürdüreceğiz”

GENÇLİLK VE ÇOCUK HEMŞEHRİLİK MECLİSİ İLE ORTAK GÖRÜŞ ALARAK TÜM KURUMLAR LA BİRLİKTE HAREKET EDECEĞİZ

“Başkanlığımız sürecinde ilk yaptığımız Meclis toplantısında Gençlik, Çocuk ve Kadın Hemşehrilik meclisinin kurulmasını hakkında karar aldık. Buradaki amacımız toplum her kesiminin görüşünü alarak Karaköprü'müzü ortak akıl ile yönetmektir. Her kesimin görüşleri bizim için önemli, gençlerimiz ile istişare edeceğiz ve Şanlıurfa Valiliği, Karaköprü Kaymakamlığı, Milli Eğitim İl Müdürlüğü ile birlikte Karaköprü'müzdeki özel ve kamu okullarından temsilciler gelmek sureti ile meclisimizi oluşturacağız. Aynı şekilde çocuklarımız ile de yapacağımız hizmetin niteliğini ve kalitesinin geri dönüşümünü çocuklarımızdan almak istiyoruz. Acaba onlar ne diyor? diyerek meclisini kurduk ve onları davet edeceğiz. İstişare edip taleplerini raporlandıracağız, bunun ile Karaköprü Kent Konseyi kurma çalışmalarımız devam ediyor ve bunun ile ilgili karalar aldık. Biz diyoruz ki Karaköprü'müz ortak akıl ile yönetilecek” şeklinde konuştu.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı