Suruç Belediyesi'nde Kayyum Döneminde 400 Bin TL'lik Sportif Faaliyet İddiaları

Suruç Belediyesi'nde yaşanan skandal, kayyum dönemindeki sözde sportif faaliyetlere aktarılan 400 bin TL'nin kaynağını ve kullanımını gizemli bir şekilde belirsizliğini koruyor.

1718 kez okundu.
Suruç Belediyesi'nde Kayyum Döneminde 400 Bin TL'lik Sportif Faaliyet İddiaları Advert

Suruç Belediyesi'nde Kayyum dönemindeki sportif faaliyetlere ilişkin ortaya atılan 400 bin TL'lik harcama iddiaları, Kamuoyunda şaşkınlık yaratmış durumda. RHA Ajans'ın WhatsApp ihbar hattına gelen bilgilere göre, vatandaşlar, bu kaynağın açık bir şekilde nereye aktarıldığını sorguluyorlar.

Suruç kaymakamı ve belediye başkan vekili İbrahim Güneş'in imzasının bulunduğu meclis kararında belirtilen 400 bin TL'nin, sözde sportif faaliyetler için harcandığı iddiaları, bölgedeki gündemi meşgul ediyor. Ancak, bu paranın kesin olarak nereye harcandığı konusunda net bir açıklama yapılmamış durumda.

Önceki kaymakamın, sözde sportif faaliyetleri başarı gösteren öğrencilere ve sporculara bu paranın ödendiğini belirtmesine rağmen, geçtiğimiz aylarda Suruç'ta düzenlendiği iddia edilen Kick Boks Şampiyonası gibi etkinliklerin bu paranın nereye harcandığı konusunda şüpheleri artırıyor.

Bu iddialar, Suruç halkı arasında ciddi bir endişe ve merak uyandırmış durumda. Vatandaşlar, bu paraların gerçekten spor faaliyetlerine mi harcandığını, yoksa başka alanlarda mı kullanıldığını net bir şekilde öğrenmek istiyorlar.

Soruşturmanın odağında Suruç kaymakamı ve belediye başkan vekili İbrahim Güneş'in imzasıyla yapılan meclis kararı bulunuyor. İddialara göre, söz konusu 400 bin TL, "Sportif faaliyetler" adı altında harcanmış ancak hangi faaliyetlere ve hangi kişilere yönlendirildiği net olarak belirtilmemiş.

Özellikle belediyenin kayyum döneminde, şeffaflık ve hesap verebilirlik ilkelerine uygun bir şekilde hareket etmesi beklenirken, ortaya atılan bu iddialar, kamuoyunda güven sorunu yaratmış durumda. Suruç halkı, yetkililerden açık ve net bir açıklama bekliyor ve bu konunun aydınlatılmasını talep ediyor.

Görevden alınan Suruç kaymakamı ve belediye başkan vekili İbrahim Güneş hakkında soruşturma devam ederken, Kayyum döneminde yaşanan bu skandal, şeffaflık ve hesap verebilirlik konularında daha fazla dikkat çekilmesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu.

İddialara göre Suruç'ta Muaythai Federasyonu Şanlıurfa İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan ve 7-10 Mart tarihleri arasında Türkiye Muaythai Federasyonu tarafından sözde düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Şampiyonasına 23 Şampiyonada 23 ilden 300 sporcu, finallere kalabilmek için mücadele ettği belirtilmiş sözde spor klüplerine yapılan 400 bin tl'lik yardımın klüplere harcanması yerine Muaythai şampiyonasına aktarıldığı iddiaları geniş yer tutuyor.

Kamuoyu şimdi soruyor usulsüzlükler nedeniyle görevden alınan Kayyum İbrahim Güneş , bu paranın aktarılmasında imzaları bulunan sorumlularla ilgili Şanlıurfa Valililğinin ve Suruç Belediyesinin yeni yönetiminin suç duyurusunda bulunup bulunmayacağı merak konusu oldu.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İzmir İtfaiyesi orman yangınlarına karşı nöbet tutuyor
İzmir İtfaiyesi orman yangınlarına karşı nöbet tutuyor
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Sir Liam Donaldson ile görüştü
DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, Sir Liam Donaldson ile görüştü