Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik kursları devam ediyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Şube Müdürlüğü’ne bağlı 13 Semt Konağı ve Eğitim Merkezi’nde yıl boyunca farklı branşlarda İlçe Halk Eğitim Merkezleri ile koordineli olarak kültür-sanat, el sanatları ve meslek edindirme kursları veriliyor.

140 kez okundu.
Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik kursları devam ediyor Advert

Tecde Eğitim Merkezi’ndeki Kağıt Rölyef Kursu ile (üçboyutlu işleme) kadınlar, hem eğitim görüyor hem de yapmış olduğu birbirinden güzel eserleri satarak, aile ekonomisine katkı sağlıyor.

Tecde Eğitim Merkezi kurs çalışmaları hakkında bilgi veren Rölyef Kursu Öğretmeni Zeliha Çağdaş, Büyükşehir Belediyesi’ne eğitim merkezlerinde kadınlara verilen imkan ve sağlanan ortamdan dolayı teşekkür etti.

Çağdaş, “Bu bölümde kâğıtları kabartma değil, çökertme sanatı ile işliyoruz. Aldığımız kağıtları kendimiz keserek, kabartıyoruz ve çökerterek yeniden bir sanat ortaya çıkartıyoruz. 3 boyutlu bir çalışma ortaya çıkartıyoruz. Kağıtlarımızı yapılacak resmin boyutuna göre çıkartıyoruz. Kağıt Rölyef kursuna ilgi çok. Burada hem dertleşiyoruz hem iş yapıyoruz.” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara yönelik kursları devam ediyor
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu