Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan Yahyalı ilçesine ziyaret

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte ilçe ziyaretleri kapsamında çeşitli temaslarda bulunmak ve açılışları gerçekleştirmek üzere Yahyalı ilçesini ziyaret etti.

97 kez okundu.
Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan Yahyalı ilçesine ziyaret Advert

Vali Çiçek, Yahyalı Belediyesi ziyaretinde konuşarak, Yahyalı’nın tüm Türkiye’de adından söz ettirmeye devam ettiğini, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yol ile şelaleler bölgesinin bambaşka bir boyuta geçtiğini söyledi.

Öte yandan, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte Erdemlerimizle Varız (ERVA) projesi kapsamında, Yahyalı Kaymakamlığı tarafından yaptırılan ERVA Spor Okulu’nun açılışına katıldı.

Kayseri’de hem merkez, hem de ilçelerde birçok çalışma yaptıklarını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Kayseri’de üzerimize ne düşüyorsa onu yapma yönünde gayret gösteriyoruz.” dedi.

Kayseri’de spora ve sporcuya önem verdiklerini vurgulayan Başkan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Kayseri’mizde ‘Erdemlerimizle Varız’ derken, Kayseri’nin merkezinde değil ilçeleriyle birlikte sivil kuruluş topluluklarımızı da devreye koymak suretiyle adeta her alana yönelik olarak gayret göstererek, çalışmalar yapıyoruz. Sportif olarak bedenen sağlıklı olmasının yanında aynı zamanda zihnen ve değerli eğitim bağlamında insanı kazanma mantığı içerisinde bu çalışmaların yapılıyor olması bizleri yüreklendirmekte.”

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek de ERVA Projesi’nin Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin himayelerinde yürütüldüğünü hatırlatarak, “Birliktelik, beraberlik ortaya çok güzel şeyler çıkarıyor. Hem il müdürlerimiz hem yerel idaremiz hem Sivil Toplum Kuruluşlarımız el ele verince bir sene gibi bir süre içerisinde hem değerler eğitim merkezini oluşturduk hem de her mahalleye spor okulu açacağız diye iddialı bir cümle ile başlayıp şuana kadar 30’a ulaştık.” diye konuştu.

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç, Yahyalı’da faaliyet gösteren esnafları ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Esnaf dükkanlarını tek tek ziyaret eden Büyükkılıç ve Çiçek, esnafa hayırlı işler temennisini ileterek taleplerini sordu.

Hibya Haber Ajansı

Vali Çiçek ve Başkan Büyükkılıç'tan Yahyalı ilçesine ziyaret
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu