Bakan Uraloğlu: 184 yolcuda ve 6 mürettabatta herhangi bir yaralanma durumu yoktur

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Corendon Europe işletmesindeki Boeing-737-800 tipi uçağın burun iniş takımı kırılmasından kaynaklı ön dikmesinin zarar gördüğünü belirtti.

65 kez okundu.
Bakan Uraloğlu: 184 yolcuda ve 6 mürettabatta herhangi bir yaralanma durumu yoktur Advert

Bakan Uraloğlu, Corendon Europe işletmesindeki Boeing-737-800 tipi uçağın burun iniş takımı kırıldığını ve bunun sonucunda lastiğinin patladığı ve ön dikmesinin zarar gördüğünü belirtti

Olayın ardından ilgili tüm birimlerin sahaya inerek teyakkuza geçtiğini vurgulayan Bakan Uraloğlu, "Çok şükür ki, 184 yolcuda ve 6 mürettabatta herhangi bir yaralanma durumu meydana gelmemiştir. Ekiplerimizin yaptıkları ilk değerlendirmelere göre pistimizde hasar oluşmamıştır." ifadelerini kullandı.

Geçici olarak pistimiz uçuşa kapatılacağını ifade eden Bakan Uraloğlu, "Uçuşlar Antalya'ya ve diğer yakın havalimanlarımıza divert ettirilecektir. Ekiplerimiz tarafından olayla ilgili araştırma ve inceleme işlemleri başlatılmıştır. Teknik süreç sonunda uçağın pistten çekilmesi işlemi gerçekleştirilecektir. Tüm yolcularımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum." dedi.

Hibya Haber Ajansı

Bakan Uraloğlu: 184 yolcuda ve 6 mürettabatta herhangi bir yaralanma durumu yoktur
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu