Ceylanpınar Belediyesi’nden Tabela Algısına, Üç Dilde Cevap

Ceylanpınar Belediyesi, DEM Parti’nin kazandığı yerel seçimler sonrasında dikkat çeken bir değişiklik, Yeni tabela, Türkçe, Kürtçe ve Arapça dillerinde yazılar içeriyor.

1672 kez okundu.
Ceylanpınar Belediyesi’nden Tabela Algısına, Üç Dilde Cevap Advert

İşte detaylar:  Ceylanpınar Belediyesi, belediye binası girişindeki “T.C.” ibaresini kaldırıldı algısı harekete gecen yeni yönetim, Belediye binası girişine, Türkçe, Kürtçe ve Arapça dillerinde yazılı tabela yerleştirdi.

Konuyla ilgili olarak Ceylanpınar Belediyesi’nden yapılan açıklamada şunlara yer verildi.

ALGI YARATMAYA ÇALIŞARAK HİÇ BİR YERE VARAMAZSINIZ

Kısa bir süre önce objektiflikten uzak sadece ismen gazeteci olan ve demokrasiden uzak zihniyeteki bir kesim tarafından bizlerin Ceylanpınar Belediyesi tabelasından T.C. yazısını kaldırdığımıza yönelik bir algı yaratma telaşına girmişti.

Oysaki bizleri ayrıştırmak ile suçlayan bu zihniyetlerin aksine bizlerin birleştirme niyetinde olduğumuzu hiçbir zaman anlamayacalardır.

Bizler bir dilde yazılan tabelayı bu bölgede yaşan bütün halkların belediyesi olacağız mesajıyla üç dilde yazarak değiştirdik.

T.C. Yazısını kaldırdığımız iddiası ise, algı yaratarak ayrıştırılmak istenen art niyetten başka bir amaç gütmemektedir. 

Çünkü fotoğrafta görüldüğü gibi belediyemizin tepesinde T.C. yazısı hala yerinde durmaktadır.

Bilinmesini isteriz ki, bizim T.C yazısı ile hiçbir sorunumuz olmadığı gibi, bizler Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukukun üstünlüğüne inandığımızdan bu ülkeyi bize karşı algı yaratmak isteyenlerden daha çok seviyor ve kolluyoruz.

Bu anlayış ile bu belediye bu bölgede yaşayan bütün halkların belediyesi olduğunu tekrar vurguluyor ve  diyoruz ki; Ceylanpınar Belediyesi, Şaredariya Serêkaniyê,  بلدية رأس العين  halkların belediyesidir.

Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Ceylanpınar Belediye Eşbaşkanı

Av. Uğur KAHRAMAN

 

 

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu