Şanlıurfa 'da "3 B Şehir Modelleri" proje eğitimi düzenlendi

Şanlıurfa 'da "3 B Şehir Modelleri" proje eğitimi düzenlendi

1022 kez okundu.
Şanlıurfa 'da Advert

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından açılış konuşmasını yapan Şanlıurfa Tapu ve Kadastro 21.Bölge Müdürü Hamdi ERŞEN, 3 Boyutlu Kadastro Altlıklarının oluşturulması ve mimari projelerin üç boyutlu sayısal yapı modellerinin güvenli bir şekilde sisteme entegrasyonu konusunda bilgi verdi.

Eğitimde konuşan Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü Kadastro Daire Başkanı Mustafa ASLAN, projenin pilot illerinden biri olan Şanlıurfa'da yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aktardı. ASLAN, "3B Şehir Modelleri Üretimi ve 3B Kadastro Altlıklarının Oluşturulması Projesi" kapsamında üretilen veya ürettirilecek üç boyutlu verilerin takibi, doğrulaması, barındırılması, entegrasyonu, sunumu, paylaşımı ve sürekliliğinin sağlanması için TKGM tarafından bir yönetim bilgi sistemi kurulduğunu ifade etti.

Eğitime, Şanlıurfa Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü personelleri, Kadastro Müdürlüğü personelleri, Belediyelerin/Diğer Kamu Kurumlarının Ruhsat birimlerinde görev yapan personellerin yanı sıra, TMMOB İl Koordinasyon Kurulu, Harita Kadastro Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği ve Mimarlar Odası Şanlıurfa Şubesi yönetim kurulları ile çok sayıda harita mühendisi ve mimar katıldı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu