Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Kadın Politikaları ve Çocuk Politikaları Şube Müdürlüklerinden oluşan Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu.

161 kez okundu.
Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu Advert

Muğla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu. Kadın Politikaları ve Çocuk Politikaları Şube Müdürlüklerinden oluşan Daire Başkanlığı Mayıs ayı meclisinde onaylanarak hizmete girdi.

Muğla’da yaşayan tüm kadınların her alanda eşit ve görünür olması, kadınların kentin hizmetlerinden eşit yararlanması, kadın-erkek eşitlik politikalarının tüm hizmetler için temel kriter olarak belirlenmesi ve evrensel bir hak olan kadın mücadelesini desteklemek için kurulan daire başkanlığı bünyesinde bulunan Kadın Politikaları Şube Müdürlüğü, kadın politikaları, istihdam politikaları, danışma merkezi, sığınak, hukuki destek dönüştürücü ve güçlendirici politikalar alanında projeler üretecek.

Yine Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan Çocuk Politikaları Şube Müdürlüğü ise kreş, etüt merkezi, çocuk hakları ve karar alım süreçlerine etkin ve verimli katılım sağlanması yönünde hizmetler sunacak.

Hibya Haber Ajansı

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nde Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kuruldu
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu