TÜİK - Ücretli çalışan sayısı Mart'ta yıllık yüzde 2,6 arttı

İstanbul, 15 Mayıs (Hibya) – Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı Mart’ta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 arttı.

120 kez okundu.
TÜİK - Ücretli çalışan sayısı Mart'ta yıllık yüzde 2,6 arttı Advert

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 arttı. Ücretli çalışan sayısı bir önceki yılın aynı ayında 14 milyon 839 bin 534 kişiden 15 milyon 225 bin 128 kişiye yükseldi.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; Mart ayında ücretli çalışan sayısı yıllık olarak sanayi sektöründe yüzde 1,0 azaldı, inşaat sektöründe yüzde 9,3 ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 3,5 arttı.

Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında ücretli çalışan sayısı Mart ayında bir önceki aya göre yüzde 0,1 azaldı.

Ücretli çalışanların alt detaylarına bakıldığında; Mart ayında ücretli çalışanlar aylık olarak sanayi sektöründe yüzde 0,4, inşaat sektöründe yüzde 0,1 azaldı ve ticaret-hizmet sektöründe yüzde 0,1 arttı.  

Hibya Haber Ajansı

TÜİK - Ücretli çalışan sayısı Mart'ta yıllık yüzde 2 6 arttı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu