DEVA Partili Ekmen’den Bakan Tekin’e mülakat çağrısı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e mülakat kararını geri çekmesi yönünde çağrı yaptı.

140 kez okundu.
DEVA Partili Ekmen’den Bakan Tekin’e mülakat çağrısı Advert

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısı ve daha sonraki Genel Kurul konuşmasında; Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmeliğe eklenen mülakat kriterini gündeme getirdi.  Ekmen, Milli Eğitim Bakanı Tekin’e mülakat kararını geri çekmesi çağırısında bulundu.

Mülakat maddesiyle öğretmen adaylarının emeğinin gasp edildiğini söyleyen Ekmen, “Hiç mülakat sonuçlarını beklemeye gerek yok, daha bugünden gasp edilmiştir. Defalarca ifade ettik; onlarca komisyon kuruyorsunuz ama bu komisyon başkanları ve üyeleri siyasi atamayla gelmiş bürokratlardan oluşmaktadır.” dedi.

Ekmen, Bakan Tekin’e yönelik, “Türk eğitim sistemine güvenmiyorsanız üniversiteleri kapatın. Hayır, güveniyorsanız bu gençlerin atamalarını doğrudan KPSS puanını esas alarak yapın. Yok eğer, bir ara formül öneriyorsanız mezun olan gençleri KPSS sınavına girmeden önce bir mülakata tabi tutun.” diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

DEVA Partili Ekmen’den Bakan Tekin’e mülakat çağrısı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Karahantepe’ye doğa yürüyüşü
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu
Filenin Sultanları, İtalya'ya mağlup oldu