DEM Parti Eş Genel Başkanlarından Hilvan’a 6 bin 445 mektup

URFA - DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan seçimlerin yenilendiği Hilvan’da 6 bin 445 adrese mektup göndererek, “Hep birlikte, 2 Haziran’da zafer halayına duracağız” mesajı verdi.

3869 kez okundu.
DEM Parti Eş Genel Başkanlarından Hilvan’a 6 bin 445 mektup Advert

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, 2 Haziran’da seçimlerin yenileneceği Hilvan’da 6 bin 445 adrese Kürtçe ve Türkçe mektup gönderdi. DEM Parti eşbaşkan adaylarının 521 oyla kazandığı seçimlerde, AKP’li aday Ali Aslan Bayık’ın akrabalarının içinde yer aldığı 50 kişilik grup tarafından 2 seçim sandığının yakılması sonucu Yüksek Seçim Kurulu (YSK) seçim yenileme kararı almıştı. 
‘HİLVAN BİZİMDİR’

DEM Parti Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan imzası ile Kürtçe ve Türkçe gönderilen mektuplarda şu ifadeler yer aldı: “
Değerli hemşerim
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde her türlü hile, zorbalık ve usulsüzlüğe rağmen irademize sahip çıktık. Ancak halk iradesine tahammülü olmayanlar seçim sonuçlarını hazmedemeyip oy sandıklarını yaktılar ve irademize kumpas kurdular. Bu kirli oyunu boşa çıkaracağız. 2 Haziran’da tekrarlanacak olan belediye seçimlerinde irademizi koruyacağız. 
Gün, bizi yok sayan, irademizi zor ve hileyle gasp etmek isteyen ve varlığımıza tahammülü olmayanlara karşı oyumuza sahip çıkma günüdür. 
DEM Parti’ye oy veren, vermeyen herkese kimliği, görüşü ve inancı ne olursa olsun eşit hizmet vereceğimizin sözünü veriyoruz. Hilvan’a layık olacağız ve halkımıza en iyi hizmeti biz sunacağız. Belediyemizi alıp Hilvan’ı birlikte yöneteceğiz.
Hilvan bizimdir. Şimdi bizim olanı, hile ve kumpaslara karşı çok daha güçlü sahiplenme zamanı. Biliyoruz ki Hilvan halkı 2 Haziran’da sandığa gidecek, oyunu kullanıp iradesine sahip çıkacak. Hilvan seçmeni olup da şehir dışında olan bütün halkımızı oy kullanmaları için sandığa biz götüreceğiz. Bizler mücadeleyi, azmi, inancı ve cesareti Hilvan’dan öğrendik. Hep birlikte, 2 Haziran’da zafer halayına duracağız.
En derin selam ve sevgilerimizle.”

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
IDF sözcüsü: Hamas'ı ortadan kaldıracağımızı söylemek insanların gözüne kum atmaktır'
IDF sözcüsü: Hamas'ı ortadan kaldıracağımızı söylemek insanların gözüne kum atmaktır'
Avrupa piyasaları İngiltere Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi karışık açılışa yöneldi
Avrupa piyasaları İngiltere Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi karışık açılışa yöneldi