Hilvan’da yarınki halk buluşmasına çağrı

Hilvan’da yenilenen seçim kapsamında yapılan çalışmalarda yarın DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'nın katılacağı halk buluşmasına katılım çağrısında bulunuldu.

3856 kez okundu.
Hilvan’da yarınki halk buluşmasına çağrı Advert

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti) Urfa’nın Hilvan ilçesinde, AKP'lilerin seçim sandıklarını yakmalarından kaynaklı yenilenen seçim öncesi çalışmaları devam ediyor. Seçime sayılı günler kala kapı kapı çalışma yürüten DEM Parti, bugün de 3 koldan kırsal mahallelerde oy istedi. DEM Parti milletvekilleri Sinan Çiftyürek'te çalışmalara katıldı.

Çalışmalar sabah erken saatlerde ilçe merkezinden bulunan Buğday Pazarı esnafının ziyaret edilmesi ile başlandı. Hilvan Belediye Eşbaşkanı Serhan Paydaş ile Garip Yeşil, DEM Parti İlçe Eşbaşkanı Mustafa Koyuncu‘nun içinde yer aldığı heyet, esnafların yaşadıkları sorunları dinleyerek, not aldı. Ziyarette konuşan Serhan Paydaş, 31 Mart’ta AKP’lilerin sandık yakmasını hatırlatarak “Belediyenin işi hizmettir, kaos değildir. Bir koltuk uğruna halka zulüm etmemek gerek. 15 yıldır belediye ellerinde ama bir hizmet yapmadılar. Sosyal yardım üzerinden halkı tehdit ediyorlar. Siyasetin bir ahlakı vardır, bunu ayaklar altına aldılar. Bu vicdanı ve ahlaki bir seçimdir. Zulmü kabul etmeyenler bu seçimde DEM Parti’ye oy vermeli. Bunun için desteklerinizi bekliyoruz. Herkes elini vicdanına koysun sandığa gitsin” diye konuştu.
Bir diğer eşbaşkan adayı Garip Yeşil ise “Toplumun yarısı kadın. Kadınları yok görmek, toplumun yarısını yok görmektir. Biz herkese hizmet etmeye geliyoruz. Her şey Hilvan halkı için. Çıkarlarımızı değil halkın çıkarlarını düşünüyoruz. DEM Parti halka hizmet etmeye geliyor. Bütün yaratmak istedikleri oyunları boşa çıkaracağız ve halkın haklarını sonuna kadar savunacağız” dedi.

BULUŞMAYA ÇAĞRI

Heyet ardından Akveran ve Çağlar kırsal mahallesinde kapı kapı gezerek, seçim çalışması yaptı. DEM Parti Van Milletvekili Sinan Çiftyürek ve beraberindeki heyet ilçe merkezi ve Faik kırsal mahallesinde seçim çalışması yaparak, destek talebinde bulundu. Ayrıca partililer ilçe merkezinde bulunan TOKİ Mahallesi ile İzollu Bozan Bey Caddesi üzerinde el bildirisi dağıtacak yarın seçim bürosu önünde DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları'nın katılımı ile saat 17.00'da yapılacak halk buluşmasına katılım çağrısında bulundu. Buluşmada sanatçı Kadir Çat sahne alacak.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti