PIKTES+ Projesi Kapsamında 3750 Kişiye Sinema, Gezi ve Piknik Etkinlikleri Düzenlendi

Türk Eğitim Sisteminde Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitimin Desteklenmesi Projesi ( PIKTES +) Sosyal Uyum Etkinlikleri-4 kapsamında ilimizde 33 okuldan Türk ve yabancı uyruklu 2516 öğrenci, 1234 veli olmak üzere 3750 katılımcıya sinema, gezi ve piknik etkinlikleri düzenlendi.

2156 kez okundu.
PIKTES+ Projesi Kapsamında 3750 Kişiye Sinema, Gezi ve Piknik Etkinlikleri Düzenlendi Advert

Sosyal uyum etkinlikleri ile Türk ve yabancı uyruklu öğrenci ve veliler arasında etkileşimin artırılıp, dil ve kültür transferlerinin hedeflendiği piknik gününde İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu öğrenci ve veliler ile bir araya geldi.
Güzel bir ilkbahar gününde düzenlenen piknik etkinliğinde mutluluklarını, yiyeceklerini aile ortamında kardeşçe paylaşan öğrenci ve veliler ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu oynanan oyunlar ve düzenlenen yarışmalarda yaşanan heyecanı öğrenciler ile birlikte yaşadı.
Sultanoğlu, farklı dil ve kültürden insanların aynı gökyüzü altında, aynı havayı soluyarak, arkadaşlık, dostluk ve sevgi bağı kurmasında bu tür etkinliklerin çok önemli olduğunu belirtip, bu tür etkinliklerle öğrenci ve veliler arasında uyumun oluşturularak Türk Eğitim Sisteminde kapsayıcı eğitim ve akademik başarı hedeflediklerini söyledi.
Piknik programında düzenlenen yarışmalarda kazanan öğrencilere ödüllerini veren Sultanoğlu, günün anısına çekilen fotoğrafın ardından programdan ayrıldı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı