İmamoğlu: Ataşehirlilerin lehine çok güzel işler başaracağız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinden başarıyla çıkan Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel’e tebrik ziyaretinde bulundu.

205 kez okundu.
İmamoğlu: Ataşehirlilerin lehine çok güzel işler başaracağız Advert

İmamoğlu, Adıgüzel ve ekibiyle bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirerek, “Ben, Onursal Başkanımızın, özellikle Ataşehir gibi İstanbul'umuzun yeni yerleşen ama bir o kadar da vitrini, vizyonu çok yüksek seviyede olması gereken bir ilçede, çok yenilikçi, çağın ihtiyaçlarına uygun ama teknolojik açıdan ama burada yaşayan insanların beklentileri noktasında, bir de tabii kendi içinde oluşan bir takım önemli merkezlerin de şehirle entegrasyonu noktasında, çok yüksek seviyede bir çalışma yürüteceğine yürekten inanıyorum.” dedi.

İBB-Ataşehir Belediyesi iş birliğini, yeni dönemde de devam ettireceklerinin altını çizen İmamoğlu, “Zaten paylaşımcı, şeffaf ve ortak akılla iş üretme kabiliyetini defalarca, aynı masada birbirimize hissettirmiş insanlarız. Farklı görevleri olduğu esnada da aynı şekilde iş birliği yaptık. Şimdi bugün İstanbulluların lehine, Ataşehirlilerin lehine çok güzel işler başaracağız. Yeni nesil belediyecilik, yeni nesil siyaset kavramını güçlendirecek arkadaşlarım var, İstanbul'da görev aldı bu dönemde. Bunu görüyorum. Ve onların emekleriyle ortaya konacak her başarının, aslında bu yeni vizyonuyla birlikte gençlere de örnek olacağını da görebiliyorum.” diye konuştu.

İmamoğlu ve kendisine eşlik eden ekibine ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sunan Adıgüzel de duygularını şu sözlerle dile getirdi:

“Kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımızı Ataşehir Belediyemizde ağırlamak, bizim için büyük bir onur ve mutluluk. Ekrem Başkanımız, 16 milyon İstanbulluya 5 yılda eşit hizmet vererek, çok büyük projeler yaparak, bugün aslında bizim önemli bir yol göstericimiz. Bizim de en büyük hedefimiz, çok çalışarak Ataşehirlilerin güvenine layık olmak, İstanbul'da ve sizin desteğinizle Ataşehir'de çok güzel işler yapabilmek.”

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Adıgüzel, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Ataşehir’in sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Hibya Haber Ajansı

İmamoğlu: Ataşehirlilerin lehine çok güzel işler başaracağız
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Bakan Koca: Onaylı Randevu Dönemi 13 Mayıs'ta başladı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan karne alan öğrencilere tebrik mesajı