Takoran Vadisi’nde doğa yürüyüşü yapıldı

Siverek Belediyesi tarihi ve turistik alanların tanıtımına yönelik çalışmalarına devam ediyor.

1836 kez okundu.
Takoran Vadisi’nde doğa yürüyüşü yapıldı Advert

Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’ın talimatı üzerine çalışma başlatan Kültür Müdürlüğü, ilçenin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması amacıyla etkinlikler düzenliyor.

Bu kapsamda Diyarbakır Doğa Sporları Kulübü (DİDOSK) iş birliğince düzenlenen etkinlikte yaklaşık 100 kişilik ekip, Takoran Vadisi’nde bir araya geldi.

Belediye Başkan Yardımcısı Hizmet Gürkan Aslanca ve bazı STK temsilcilerinin de katıldığı etkinlik kapsamında 10 kilometrelik parkurda doğa yürüyüşü yapıldı.

Sporcuları misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getiren Belediye Başkan Yardımcısı Hizmet Gürkan Aslanca, “Belediye Başkanımız Ali Murat Bucak’ın talimatıyla Diyarbakır’dan gelen misafirlerimizi ağırlayıp Takoran Vadisi’ni gezdik. Gezimiz yaklaşık 10 kilometrelik bir parkurdan oluştu. Tüm ekibe geldikleri için teşekkür ediyor, kendilerini daha sık bekliyoruz. Takoran Vadisi’nin güzelliklerini tanıtmaya devam edeceğiz.” dedi.

DİDOSK yönetim kurulu üyesi Eray Karahan, her yıl Takoran Vadisi’ne tur düzenlediklerini söyleyerek, şunları kaydetti:

“Siverek Belediyesi, Fırat Gezginler Kulübü ve Siverek’i İl Yapma ve Kalkındırma Derneği’nin daveti üzerine geldik. Bu lokasyonu gerçekten seviyoruz, antik çağlardan kalma bir yer olması ve Fırat Nehri’nin oluşturduğu doğal kanyonlar ve muhteşem güzellikleriyle gezilip görülmesi gereken bir yerdir. Bu anlamda Siverek Belediyesine teşekkür ediyorum.”

Fırat Gezginler Kulübü Başkanı Seyfettin Çatalkaya da DİDOSK ile birlikte Takoran Vadisine tur düzenleyerek yürüyüş yaptıklarını söyledi. Çatalkaya, etkinliğe destek veren Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak’a teşekkür etti.

Takoran Vadisi’ne ilk kez geldiğini belirten DİDOSK üyesi Songül Egeli, “Muhteşem güzellikte bir yer ki hayran kalmamak elde değil. Çok güzel bir etkinlik oldu. Belediye Başkanımız Ali Murat Bucak ve etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Yunanistan’a 3-2 mağlup oldu
16 Yaş Altı Erkek Milli Takımı, Yunanistan’a 3-2 mağlup oldu
20 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, Arnavutluk’u 3-0 yendi
20 Yaş Altı Kadın Milli Takımı, Arnavutluk’u 3-0 yendi