Hilvan'da son hız seçim çalışması: Sorunlarını da çözümü de biliyoruz

Seçimlerin yenileneceği Hilvan'da çalışmalara hız veren DEM Parti, genç ve emekçileri ziyaret ederek, “Sorunlarını da çözümü de biliyoruz. Birlikte çözmek için geliyoruz” mesajı verdi.

3819 kez okundu.
Hilvan'da son hız seçim çalışması: Sorunlarını da çözümü de biliyoruz Advert

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), Hilvan'da 2 Haziran'da yenilenecek olan yerel seçim çalışmalarını sürdürüyor. Bugün yapılan bir dizi çalışmaya DEM Parti milletvekilleri Ömer Öcalan, Öznur Bartın, Dilan Kunt Ayan, DEM Parti Hukuk Komisyonu Eşsözcüsü Sevda Çelik Özbingöl, Ceylanpınar Belediye Eşbaşkanı Rahşan Yazar, DEM Parti Riha Gençlik Meclisi üyeleri de katıldı. Heyetin ilk durağı Hilvan Kütüphanesi’nde ders çalışan gençleri ziyaret etmek oldu.

Heyet, gençlerin yaşadığı sorunları dinleyerek, not aldı. Ziyarette konuşan Hilvan Belediye Eşbaşkan Adayı Serhan Paydaş, “Yol ve alt yapı çalışması vaatlerini çoktan arkamızda bırakmış olmamız gerekirdi. Uzay çağında bunları konuşmamız gerekirdi. Ancak 40 yıldır baskıcı rejim Hilvan’ın gelişmesinin önünde durdu. 31 Mart’ta bunu kırdık. Gençlerin desteği ile onurlu bir yaşam inşa edeceğiz. Gençlerin taleplerini biliyoruz ve birlikte çözmek için geliyoruz. Kütüphane sadece dört duvardan oluşmaz. Geldiğimizde etüt merkezleri açacağız” dedi. DEM Parti Hakkari Milletvekili Öznur Bartın, “Gençler bir çok imkandan mahrum bırakılmış durumda. Hilvan bilinçli bir şekilde geri bırakılmış. Kadınlar sindirilmek istenmiş. Buna karşı demokratik özgürlükçü paradigmamız ile belediyeyi yönetmeye adayız. 31 Mart’ta kazandık 2 Haziran’da tekrar sizlerin desteği ile kazanacağız. İstediğiniz her an eşbaşkanlarımıza ulaşıp, taleplerinizi iletebilirsiniz” diye konuştu. Ceylanpınar Belediye Eşbaşkanı Rahşan Yazar ise DEM Parti’de kadın ve gençlerin özel bir yere sahip olduğuna dikkat çekerek, destek talebinde bulundu.

BULUŞMAYA DAVET

Heyet ardından ilçe merkezine yakın bir alanda mecimek hasadı yapan emekçileri ziyaret etti. Heyet, emekçilerin yaşadığı sorunları dinleyerek, taleplerini not aldı. Burada konuşan Paydaş, 31 Mart’ta yaşananları hatırlatarak “Emekçilerin sorunlarını da çözümü de biliyoruz. Büyük bir adaletsizliğe maruz kaldık. Birlikte hem sizin hem de bizim maruz kaldığımız adaletsizliği ortadan kaldıracağız” dedi. DEM Parti Gençlik Meclisi üyeleri ise ilçe merkezinde kapı kapı gezerek destek talebinde bulundu. Gençler, belediye’nin DEM Parti’ye geçmesi ile hayata geçirilecek projelerin yer aldığı el bildirilerini dağıtarak, yurttaşları 30 Mayıs’ta DEM Parti Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın katılacağı halk buluşmasına davet etti.

Çalışmalar, gece geç saatlere kadar ilçe merkezinde yapılacak ev ziyaretleri ile son bulacak.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP Genel Başkanı Özel, Romanya Büyükelçisi Tinca ile bir araya geldi
CHP Genel Başkanı Özel, Romanya Büyükelçisi Tinca ile bir araya geldi
Trabzonspor'da Kourmpelis'in sözleşmesi feshedildi
Trabzonspor'da Kourmpelis'in sözleşmesi feshedildi