Sözde Kültür Festivali "Hella Hop" Organizasyonu

Şanlıurfa'da gerçekleştirilen Kültür Yolu Festivali, toplumun birçok kesiminden gelen tepkilerle birlikte sönük bir başlangıç yaptı ve Şanlıurfa kültürünü tanıtma amacından uzak kaldı. Festival, düzenlendiği dokuz gün boyunca ulusal ve yerel halktan beklenen ilgiyi görmedi.

2219 kez okundu.
Sözde Kültür Festivali Advert

Kültür Yolu Festivali, tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıtmak amacıyla düzenlenmiş olsa da, Şanlıurfa'nın kültüründen uzak bir organizasyon olarak hatırlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından anlaşılan bazı şarkıcıların Şanlıurfa'da konserler vermesi, etkinliğin Şanlıurfa kültürüne uygun olmadığını gösterdi. Üstelik festivalin Gazze katliamının yaşandığı dönemde düzenlenmesi de zamanlama açısından eleştirilere neden oldu.

Festival, her gün düzenlenen konserlerle adeta bir eğlence etkinliğine dönüştü ve Urfa tabiriyle "Hella Hop" olarak nitelendirildi. Etkinlik, bazı kişileri zengin etmekten öteye gitmedi ve tasarruf tedbirlerinden uzak bir tanıtım olarak değerlendirildi. Bu durum, Kültür ve Turizm Bakanlığı'na ve Şanlıurfa kültürüne yakışmayan bir organizasyonun ortaya çıkmasına neden oldu.

Kültür Yolu Festivali, Şanlıurfa'nın kültürel zenginliklerini tanıtma amacını gerçekleştiremedi ve çelişkilerle dolu bir organizasyon olarak hafızalarda yer etti. Sözde bu festival ile Şanlıurfa, Türkiye'ye tanıtılacaktı ancak beklenen etkiyi yaratmadı ve hayal kırıklığı yarattı. Festivalin organizasyonu ve içeriği, Şanlıurfa kültüründen oldukça uzaktı ve bu nedenle eleştiri topladı.

Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti