Rızvanoğlu: Madam Martha Koyu iktidarın rant hırsının kurbanı olmak üzere

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Evrim Rızvanoğlu, İstanbul Burgazada’da bulunan Madam Martha Koyu’nda yaptığı açıklamada koyun ihaleyle ticarete açılmasına tepki gösterdi.

114 kez okundu.
Rızvanoğlu: Madam Martha Koyu iktidarın rant hırsının kurbanı olmak üzere Advert

Rızvanoğlu, adanın doğal sit alanı olduğuna dikkat çekerek, “Geçenlerde bu eşsiz koyu ticarete açacak bir ihale yapıldı. Böylece restoran ve turistik tesis adı altında buranın betonlaşmasının önü açıldı. Ve maalesef burası lüks işletmeler aracılığıyla sadece ayrıcalıklı bir kesimin kullanabileceği bir yere dönüşecek. Oysa burası, halkın ücretsiz denize girebildiği bir yerdi. Kamp yapabildiği bir yerdi. Şimdi ise iktidar dar gelirlinin, orta hallinin, zenginin yani herkesin adil ve eşit biçimde yararlandığı bu koyu, sadece bir avuç zümrenin yararlanacağı bir alan haline getiriyor.“ dedi.

Milletvekili Rızvanoğlu, “Adalılar, İstanbullular için zaten az olan ücretsiz eğlenme hakkı da ellerinden alınıyor. Bu insanlar evinde mi otursun? Bu ağır ekonomik koşullarda hiç mi ücretsizce eğlenmesinler? Güya geçenlerde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı denizler halkındır projesi başlattığını duyurdu. Vatandaşın denize girmesini engelleyen kaçak yapıları temizleyeceklermiş. Vatandaşı denizlerden koparan tek unsur kaçak iskele veya üç-beş şezlong mu?“ açıklamasında bulundu.

Konuşmasında adalılara destek veren Rızvanoğlu, “Tüm bu sebeplerden dolayı adalılar bölgenin ihaleyle ticarete açılmasına karşılar. Bu doğal sit alanını  olduğu gibi korumak ve yaşatmak herkesin temel görevi. Hem de vatandaşlarımızın kıyılardan adil ve eşit yararlanması anayasal bir hak.“ sözleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Hibya Haber Ajansı

Rızvanoğlu: Madam Martha Koyu iktidarın rant hırsının kurbanı olmak üzere
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Memleket Partisi Genel Başkanı İnce: Verginin vergisinin vergisi…
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti
Rusya Devlet Başkanı Putin, Vietnam'a gitti