İmamoğlu: Öncü adımları, iş birliği içerisinde atacağız

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez aynı göreve seçilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’a tebrik ziyaretinde bulundu.

78 kez okundu.
İmamoğlu: Öncü adımları, iş birliği içerisinde atacağız Advert

“Evim” olarak nitelediği Beylikdüzü’ne gelmekten memnuniyet duyduğunu belirten İmamoğlu, “İnsan evine gelince nasıl mutlu oluyorsa, Beylikdüzü de benim için öyle bir mutluluk. Özel bir konumu var. Kurduğumuz dostluk, hemşirelik bağının nasıl hala çok taze, çok candan, çok içten, böyle birçok duygu tarifinin üstünde bir yerde olduğunu biliyorum ve yaşıyorum. Bu da beni çok mutlu ediyor” dedi.

Yaşamının yaklaşık 35 yılını Beylikdüzü’nde geçirdiğini aktaran İmamoğlu, “Beylikdüzü'nün ikinci 5 yılında da değerli yol arkadaşım, Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık yönetiminde çok daha güzel işlere imza atacağına inanıyorum. Başarılı bir 5 yıl geçti. Şimdi bunu daha da yukarıya taşıyacağız ve ‘Beylikdüzü'nün 10 yıllık özel serüvenini daha yukarıya nasıl taşırız’ hassasiyetiyle, buradaki hemşehrilerimin, komşularımın tüm duygularını bilen birisi olarak, iş birliği içerisinde, sahilinden genişlemesi gereken yeşil alanlarına, eğitimden kentsel dönüşüme, birçok konuda daha öncü adımları, iş birliği içerisinde atıyor olacağız” şeklinde konuştu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Çalık da İmamoğlu ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti şu sözlerle dile getirdi:

“Evinize hoş geldiniz. Sizi burada ağırlamak, bizim için bir onur. 39 belediyeye adil, eşit hizmet götürme anlayışınız, tüm ilçe belediyelerine, bizim sizle burada çalıştığımız dönemde görmediğimizi aslında diğer belediye başkanlarının tamamı deneyimliyor. Çünkü biliyorsunuz, 2014-2019 yılları arasında biz, burada Büyükşehir Belediye Başkanı’nı maalesef görememiştik. Şimdi hem hizmetlerinizle… Bilhassa altyapı hizmetleri. Bugüne kadar İSKİ marifetiyle, 160 kilometrenin üstünde bir altyapı hizmeti yapıldı. Bu, bir kentin dirençli olması adına, gerçekten çok önemli bir hizmet.”

Konuşmaların ardından İmamoğlu ve Çalık, kurum kurmaylarının karşılıklı katılımıyla, Beylikdüzü’nün sorunlarına ve çözüm yollarına dönük, ortak masa toplantısı gerçekleştirdi.

Hibya Haber Ajansı

İmamoğlu: Öncü adımları birliği içerisinde atacağız
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
"Babadan oğluna aktarılan ruh, ÇKP'nin halka hizmet düşüncesini yansıtıyor"