Asya’nın en büyük uçak hangarının inşası Shanghai’de başladı

China Eastern Airlines şirketine ait bir uluslararası uçak bakım hizmetleri platformunun inşaatı, Doğu Çin Shanghai kentindeki Yangshan özel entegre serbest bölgesinde başladı.

86 kez okundu.
Asya’nın en büyük uçak hangarının inşası Shanghai’de başladı Advert

China Eastern Airlines şirketine ait bir uluslararası uçak bakım hizmetleri platformunun inşaatı, Doğu Çin Shanghai kentindeki Yangshan özel entegre serbest bölgesinde başladı. 1,5 milyar yuan (yaklaşık 211 milyon dolar) tutarında bir yatırımla gerçekleştirilecek olan platform, toplam 110 bin metrekareden biraz fazla bir alan kaplayacak. Üç ayrı bölümden oluşan hangar, ayrıca destek atölyeleri ve onarım ve parça, donatı yenileme projeleri için tesisat alanları içeriyor.

China Eastern teknoloji şirketinin Başkanı Fang Zhaoya, platformun 1 numaralı hangarının, Asya’nın en büyük hangarı olacağını ve aynı anda dokuz büyük uçağın bakım işlerinin yapılmasına elverecek boyutlarda bulunacağını belirtti. Hangar, 316 metre üzerine 146 metrelik boyutları ve kıtalararası uçakların bakımını kolaylaştırma kapasitesi ile Asya’da ve hatta dünyada az bulunur cinsten. 

Söz konusu projenin 2026 yılının ilk yarısı içinde tamamlanması ve teslim edilmesi planlanıyor. Bitmiş haliyle proje, uçaklar için yılda 1,8 milyon saatlik bir bakım servisi süresi sağlayacak.

Hibya Haber Ajansı

Asya’nın en büyük uçak hangarının inşası Shanghai’de başladı
Yorum Yap
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
İran Dışişleri Bakanı Vekili Bagheri, BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan ile görüştü
"Babadan oğluna aktarılan ruh, ÇKP'nin halka hizmet düşüncesini yansıtıyor"